Delray Beach Open: Димитров подпечатва QFs spot; Мелман, Опелка също сервира

Третият поставен Григор Димитров победи американеца Мичъл Крюгер със 7-6 (4) 6-3 и завърши финал на четвъртфиналите на Delray Beach Open 2022 в четвъртък. Димитров, играч № 3 и № 26 в класацията, изкара четвъртфинал в кариерата си на Делрей Бийч.

Винъс Уилямс и Серина Уилямс присъстваха на вечерния мач на българките в четвъртък, като Винъс пристигна следобед, за да гледа победата на Райли Опелка над Джак Сок. Австралиецът Джон Милман победи Маркъс Джерон с 6-3, 7-6 (6), за да се класира за 1/4-финалите на Delray Beach Open.

За трети път в рамките на една седмица французинът Адриан Манарино достигна 1/4-финалите на ATP турнир. След като достигна до последните 16 на Australian Open, той достигна до четвъртфиналите съответно в Монпелие и Далас, преди да стигне до четвъртфиналите в Делрей Бийч. Той победи Брандън Накашима с 6-4, 2-6, 7-5. Opelka, новокоронираният шампион на Далас Open, се откъсна късно с победа с 6-7 (6), 7-6 (4), 6-1 над Джак Сок. Той взе решаваща кратка почивка с уинър от бекхенд през второто полувреме и никога не погледна назад. (Ани)

(Тази история не е редактирана от персонала на Devdiscourse и се генерира автоматично от споделена емисия.)