Италия победи Турция в квалификацията за Световното първенство  Хърватия победи България

Италия победи Турция в квалификацията за Световното първенство Хърватия победи България

Джакомо Распадори отбеляза два пъти, след като Италия спечели с 3-2 в приятелски мач срещу Турция във вторник, но това беше страхотна утеха за неуспеха да се класира за Световното първенство.

След загубата на полуфиналите на плейофа миналата седмица, двете страни отпаднаха от турнира в Катар, в който ако бяха спечелили, щяха да се изправят един срещу друг за шанс на Световното първенство.

Европейският шампион Италия претърпя шокиращо поражение с 1:0 от Северна Македония, докато Турция загуби с 3:1 от Португалия, пропилявайки късна дузпа.

Във вторник Чингис Ундер подчерта Турция в четвъртата минута с нисък удар между краката на вратаря Джанлуиджи Донорума. Но в последните минути на първото полувреме Италия изостана с два бързи гола.

стъпка:
Левандовски помага да изпрати Полша в Катар с „много тежка“ дузпа, а Андерсън пропуска шансове, тъй като шведите пропускат.

Браян Кристент изравни със свободен удар с глава в 35-ата минута, когато грешка на вратаря на Турция Алде Пойнтир го остави очи в очи с Распатори, който постави италианския отбор на 39-о място.

Италия увеличи преднината си с втория гол на Распадори в 69-ата минута, като повиши надеждата, че турският Сердар Тарсон ще се завърне късно в 83-ата минута, но домакините не успяха да се възползват от късните шансове.

За последно Турция се класира за Световното първенство през 2002 г., завършвайки на трето място след шампиона Бразилия и вицешампиона Германия. Италия не се класира за Световното първенство преди четири години, първият им неуспех да стигне до Световното първенство от 1958 г.

Хърватия срещу България

Хърватия победи България с 2:1 в приятелска среща във вторник на стадиона Education City в Ал Райън, Катар, благодарение на късни голове на Лука Модрич и Анджей Грамарич.

READ  Забравете Франция и Италия - българската река е всичко, от което се нуждаете

След първото полувреме без голове Хърватия беше намалена до 10 души в 63-ата минута, когато защитникът Дуже Каледа-Кар беше изгонен.

Българинът Грил Деспотов поведе малко след това, като стреля в долния десен ъгъл на Ивика Ивушич.

стъпка:
Испания победи Исландия с 5-0; Белгия победи Буркина Фасо

Деспотов обаче премина от герой на нула за секунди, като получи втори жълт картон за скъсване на фланелката след празника на Кристиано Роналдо, унищожавайки предимството на българин.

Хърватия отбеляза в 76-ата и 80-ата минута, за да подкрепи победата.

Крамарич отбеляза и двата гола, а Модрич реализира дузпата, преди да си направи собствено място в българското поле със сложни обувки и стреля по победителя.

Хърватия, която завърши втора на Световното първенство по футбол през 2018 г. в Русия, се класира за финал тази година, докато България завърши четвърта в групата си и не успя да се класира за турнира в Катар.