Ганайският нападател Бернар Декбети спечели втора поредна титла в лигата с Лудокорец в България – последните футболни новини в Гана, резултати на живо, резултати

Бившият нападател на Черните звезди Бернар Текбети спечели титлата на българския Barவாa за втори пореден път, следвайки стъпките на ПФК Лудогорец Раскрад.

Славия победи София с 4:1 на „Хуефарма Арена“ в Расград в неделя и спечели титлата на Лудогорец, след като съперникът ЦСКА направи равенство със София Левски София.

Текпетей спечели дупка и си постави още една цел, за да осигури на Лудогорец да станат български шампиони за 11-и път в историята.

24-годишният футболист се разписа в 16-ата минута, две минути преди гол да отбележи защитникът Джокович Яков.

Текпетей победи нападателя на Аржентина Матиас Тисера с 3:0.

Преди Славия да намери утеха в 79-ата минута, ганаецът завърши победата за Лудокорец, като отбеляза втория си гол в мача девет минути след почивката.

Лудокорец откри разликата от 14 точки с 67 точки от 27 мача, като вторият ЦСКА София води в кампанията 2021-22 с 53 точки и остават още четири мача.

Текила беше в страхотна форма за Лудокорец, за да спечели 11-ата си титла в лигата с 9 гола и 5 асистенции в 20 мача.

Това е най-добрият момент, в който той е отбелязал два гола в 25 мача, докато е играл под наем от Шалке 04 в българския топ миналия сезон.

Продуктът на Unistar Academy беше трайно прехвърлен от германската страна на Лудокорец по договор на стойност 900 000 евро през лятото.