UCLA изумява топ поставения Станфорд, за да достигне до Pac-12 Championship Game

Гардът на Калифорнийския университет в Лос Анджелис Каризма Озбърн и нападателят Емили Бисоар уволниха Станфорд в петък вечерта, за да стигнат до шампионската игра на Pac-12. (АП/Чейс Стивънс)

Другият топ поставен в турнира Pac-12 падна.

UCLA изненада топ поставения Станфорд с 69-65 на полуфиналите на турнира Pac-12 петък вечер. Сега Бруинс ще се изправят срещу Вашингтон Стейт или Колорадо в мача за шампионата в неделя в Лас Вегас.

Загубата дойде след неприятното сътресение на щата Вашингтон срещу Юта в четвъртък вечерта, което вероятно сложи край на стремежа на Utes за топ поставени в турнира NCAA.

„Не правехме това, за да победим Станфорд. Опитвахме се да бъдем ние и да стигнем до мача за шампионата и мисля, че манталитетът е различен“, треньорът на UCLA Кори Клоуз Той каза в мрежата Pac 12. „Ние вярвахме в себе си, трябваше да бъдем ловци и от самото начало вярвахме, че имаме правото да бъдем тук… заслужихме го, трябва да отидем да го вземем.“

Станфорд водеше през голяма част от мача и имаше преднина от 16 точки на върха си преди полувремето. Въпреки това, Бруинс започнаха четвъртата четвърт с резултат 9-2, след което държаха Станфорд без гол за повече от три минути, за да вземат първата си преднина от началните секунди на мача след удар на Кики Райс.

Въпреки че Кардиналс направиха чифт слагания и два свободни хвърляния в последните две минути на мача, Райс и Каризма Озбърн комбинираха девет точки в тази част, за да измъкнат победата с четири.

„Отказахме се от много тройки и много свободни хвърляния. Като цяло загубихме инерция през второто полувреме.“

Райс поведе с 22 точки, пет борби и пет асистенции за UCLA. Емили Бисоар завърши с 14 точки и шест борби, а Осбърн добави 13.

READ  Arteta изключително подкрепена от летния трансфер, Аубамеянг АПОЛОГИЯ, Андре Онана Потенциален трансфер

Камерън Бринк записа 19 точки и 11 борби за Станфорд при загубата, а Хейли Джоунс завърши с 15 точки и 10 борби. Те бяха единствените двама, които отбелязаха двуцифрен резултат за кардинала, който стреля 4 от 11 зад дъгата като отбор. въпреки загубата Според Чарли Крем от ESPNСтанфорд все още е на път да спечели топ поставения в турнира на NCAA.