Sinner търси да повтори Alcaraz като Sabalenka и Vondrousova напредват на US Open |  Тенис новини

Sinner търси да повтори Alcaraz като Sabalenka и Vondrousova напредват на US Open | Тенис новини

Шестият поставен италианец Яник Синър остана на път да се изправи срещу Карлос Алкараз на четвъртфиналите на US Open в четвъртък, докато победителките от Големия шлем Арина Сабаленка и Маркета Вондроусова преминаха безопасно.

Италианецът Яник Синер удря Лоренцо Сонего от Италия в четвъртия ден на US Open 2023 (USA TODAY Sports чрез Reuters Con)

Синър, който загуби от Алкараз в епичен петчасов петсетов мач на четвъртфиналите на миналогодишния турнир, удобно напредна до третия кръг, като победи своя сънародник Лоренцо Сонего с 6-4 6-2 6-4.

Това означава, че талантливият 22-годишен играч е само на две победи от евентуална среща със защитаващия титлата си Алкараз, който играе срещу южноафриканеца Лойд Харис в нощен мач на стадион Артър Аш по-късно в четвъртък.

Sinner победи Sonego с доминантна игра на сервис, отстъпвайки мизерните 10 точки на сервис и не давайки на опонента си нито една точка за пробив през целия двучасов и петминутен двубой.

Сенер каза след това: „Работим много, аз и моят екип, опитвайки се да продължа напред и чувствам, че нивото ми се е подобрило.“

„Чувствам се по-комфортно в мрежата и това е нещо ново за мен. Надявам се да мога да покажа това в бъдеще.“

Синър ще играе срещу шампиона от US Open за 2016 г. Стан Вавринка или Томас Ечевери в третия кръг в събота, докато 12-ият поставен от Германия Александър Зверев вероятно ще бъде в последните 16 преди всяка среща с Алкараз.

Зверев си осигури място в третия кръг в четвъртък, като победи сънародника си Даниел Алтмайер със 7-6 (7-1), 3-6, 6-4, 6-3.

Междувременно Алкараз ще се изправи срещу Харис на стадион „Артър Аш“ по-късно в търсенето на тренировка за мача след края на откриването на турнира във вторник.

READ  Логан Уеб от Giants завърши втори в наградата - NBC Sports Bay Area и California

Испанецът, номер едно в света, се класира за втория кръг с победа с 6-2 3-2 във вторник, след като опонентът му Доминик Кьопфер се оттегли заради контузия на глезена.

Героите напредват

В други ранни мачове в четвъртък шампионът от US Open 2012 Анди Мъри загуби от 19-ия поставен българин Григор Димитров с 6-3 6-4 6-1.

Бившият номер три в света Димитров, който спаси три мачбола в първия кръг, ще срещне Зверев, вицешампиона от 2020 г., на осминафиналите.

„Разочароващо е, че не играеш така, както искаш“, каза Мъри, който направи 45 непредизвикани грешки и отбеляза 16 уинъра след загуба от Димитров.

Докато Мъри падна, сънародниците му Джак Дрейпър и Кейти Бултър напреднаха към третия кръг по контрастиращ начин в мачовете си от втория кръг.

Дрейпър победи полския 17-и поставен Хуберт Хуркач с 6-2 6-4 7-5, за да уреди мач от трети кръг с американеца Майкъл Ммо, който победи Джон Иснър с 3-6 4-6 7-6 (7). /3), 6-4, 7-6 (10/7) във финалния мач от тежката кариера на ветерана.

Полтър, който достигна до третия кръг на Уимбълдън по-рано тази година, изравни постижението, след като излезе отзад и победи китаеца Уанг Яфан с 5-7(4) 6-1 6-4.

Но друга британка, Джуди Берг, видя края на турнира с едностранно поражение от втората поставена Сабаленка от Беларус, шампионката на Australian Open. Сабаленка спечели с 6-3 6-2 за час и 14 минути.

25-годишната Сабаленка достигна полуфинал или по-добре на последните си четири турнира от Големия шлем и може да замени Ига Светек като номер едно в света, ако изравни с полякинята в Ню Йорк.

READ  Пловдив отваря безплатно своите стадиони за български отбори

Сабаленка каза: „Наистина не се фокусирам върху това, но ще означава много за мен. Това е една от целите ми, една от мечтите ми и ще дам всичко от себе си, за да сбъдна мечтата си.“

Друга победителка от Големия шлем за 2023 г., чешката шампионка от Уимбълдън Вондроусова, може да се изправи срещу Сабаленка на полуфиналите.

Вондроусова, която влезе в историята, когато стана първата непоставена жена, спечелила Уимбълдън през юли, имаше повече сила от италианката Мартина Тревизан, като спечели с 6-2 6-2 за час и 20 минути.

Деветата поставена каза след това, че се е примирила да бъде кечър, а не кечър след неочакваната си победа на Уимбълдън.

„Ситуацията е трудна“, каза Вондроусова. „Чувствам, че всеки иска да ме победи. Щастлив съм, че съм тук и играя добър тенис.“

В другите мачове при жените в четвъртък, тунизийската пета поставена Онс Жабер ще се изправи срещу чешката тийнейджърка Линда Носкова, докато румънската трета поставена Джесика Пегула ще се изправи срещу третата поставена румънка Патриция Мария Тейге в нощен мач на Аше.