Ден 4 на US Open: Походът на британците

Анди Мъри се отказа от Откритото първенство на САЩ, но това все пак беше успешен ден за британския тенис.

Джак Дрейпър, Кейти Бултър, Камерън Нори и Дан Евънс запазиха флага до третия кръг, въпреки че Джоди Берг се провали срещу втората поставена Арина Сабаленка.

Защитаващият титлата си Карлос Алкараз победи Лойд Харис в два сета и ще се изправи срещу Евънс.

Тук новинарската агенция на PA се връща назад към четвъртия ден във Флашинг Медоус.

Снимка на деня Моментна снимка на деня

Без конкурс.

Брет часовник

Мъри беше силно разочарован от начина, по който игра, докато отстъпваше в равни сетове на познатия опонент Григор Димитров. Това бе дванадесета среща между двойката, а деветнадесетият българин осигури четвъртата си победа.

Нури спечели в последователни сетове над Хсу Ю-хсиу от Китайско Тайпе, а Еванс дойде след пореден сет, за да победи холандеца Ботик ван де Зандшулб в четири мача.

Може би най-впечатляващ беше Дрейпър, който победи 17-ия поставен полякът Хуберт Хуркач с 6-2 6-4 7-5.

Щастливо бягство

Поултър изпита облекчение, за да избегне неизпълнение, след като неволно удари топката към зрителите по време на победата си над Уанг Яфан.

Британската номер едно току-що беше загубила 20 удара в първия сет, когато момче с топка й хвърли топката и тя я уцели широко, карайки я случайно да се завърти на пътеката пред публиката.

Ако топката беше ударила зрител, Поултър можеше да бъде дисквалифициран, но съдията на стола издаде само нарушение на закона за неправилно боравене с топката.

Боултър завърши победата с 5-7 6-1 6-4 и ще играе срещу американеца Пейтън Стърнс в третия кръг.

READ  Последното име на бившия мениджър на Drogheda United ще бъде свързано с вакантна позиция в Portadown

Статистиката днес не е освиркваща

USTA пусна реклама на големия екран, обясняваща, че няма да има ръкостискания между украинката Елена Свитолина и рускинята Анастасия Павлюченкова поради „световни събития“. Това имаше желания ефект, тъй като никой от играчите не беше освиркван, за разлика от Уимбълдън, когато Виктория Азаренка беше освирквана във врата.

Паднали семена:

Хуберт Хуркач (17)

кой е следващият

Новак Джокович продължава стремежа си към рекордна 24-та титла от Големия шлем срещу своя сръбски сънародник Ласло Джере.

Защитаващата титлата си Ия Светек се изправя срещу своята добра приятелка, словашката квалификантка Кая Йован.