Rod Hader, Jabeur и Soatek се издигат през четвъртините на French Open

• Доминиращият Зверев смазва Димитров
  • Рон язди късмета си, за да остане жив
  • Касаткина си тръгва с горчивина

ПАРИЖ (Ройтерс) – Каспер Рууд продължи стремежа си към последователни финали на Откритото първенство на Франция, като победи чилиеца Николас Джари със 7-6 (3) 7-5 7-5 победа в четвъртия кръг в понеделник като тунизийския пионер Анас Джабер остана на път за първата си победа.Титла от Големия шлем.

Александър Зверев се затрудни във вечерната сесия, за да спечели с 6-1 6-4 6-3 над българския 28-и поставен Григор Димитров и да организира конфронтация с аржентинеца Томас Мартин Ечевери.

Рууд, който загуби само два сета в четири мача досега, се изправи пред труден тест срещу специалиста на клей Гари, но успя за три часа и 20 минути, тъй като съперникът му не успя да се възползва от шансовете си в последните два сета.

„Ако бяхме изиграли пет сета, не знам колко дълго щяхме да играем“, каза Рууд на корта Филип Шатрие. „Трябва да благодаря на моя екип, че ме накара да тренирам. Свърших работата и бях физически готов за още.“

След това той ще срещне Холгер Рон в реванш на четвъртфиналите миналата година, след като датчанинът получи ръка от рефера с пропуснат, но явен двоен удар, за да победи аржентинеца Франсиско Серундоло със 7-6 (3) 3-6 6-4 1 -6 7-6 (7).

Ечевери достигна до първия си четвъртфинал в турнир от Големия шлем със 7-6 (8), 6-0, 6-1 над 27-ия поставен Йошихито Нишиока.

READ  Лий Бауер в напреднали преговори за закупуване на Пирин Благоевград

Жабер се премести на четвъртфиналите на клей за първи път с победа с 6-3, 6-1 над американката Бернарда Пера и се надяваше, че романтичната атмосфера в Париж ще й помогне в стремежа й към първата титла от Големия шлем.

„Париж винаги е романтичен, денем или нощем. Победата тук определено ще бъде страхотен спомен за мен“, каза Жабер, който стана първият африкански играч, достигнал четвъртфиналите на всеки от четирите турнира от Големия шлем в Откритата ера.

Тунизийката достигна четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия през 2020 г. и завърши на второ място след Елена Рибакина и Ига Светек в сблъсъците на Уимбълдън и Откритото първенство на САЩ миналата година.

28-годишната не е самодоволна, преди да се изправи срещу 14-ата поставена Беатрис Хадад Мая, която победи Сара Сорибес Тормо с 6-7(3), 6-3, 7-5, за да стане първата бразилка след Мария Буено през 1968 г. четвърт Основен финал.

„В момента искам да играя само един мач наведнъж“, добави Джабер. „Очаква ми много труден четвъртфинален мач. Играх само един мач наведнъж, опитвайки се да стигна до втора седмица. Сега ще настоявам повече за следващите няколко мача. „

Хадад Мая стана втората бразилка, достигнала четвъртфинал на Големия шлем в Оупън Ера след Буено и стигна дотам за три часа и 51 минути – най-дългият женски мач в турнира.

Пренаредете кухите книги

Миналогодишната вицешампионка Коко Джоув победи словачката Анна Каролина Шмидлова със 7-5, 6-2 при бурни условия, за да стигне до четвъртфиналите, където ще се изправи срещу защитаващата титлата си Ига Светек в реванш за финала през 2022 г.

READ  Планът за тийм билдинг на Скот Фрост се събра тази седмица, така че може ли Небраска сега да завърши изграждането на този списък за 2022 г.?

Топ поставената от Полша Светек направи епична среща, когато нейната опонентка в четвъртия рунд Леся Цуренко от Украйна се оттегли с 5-1 в първия сет, след като се обади на треньора и провери кръвното си налягане.

Рускинята Дария Касаткина каза, че е напуснала турнира огорчена, след като феновете я освиркваха след поражението й в четвъртия кръг от украинката Елина Свитолина в неделя.

Касаткина написа в Twitter: „Напускам Париж с много горчиво чувство. През всичките тези дни, след всеки мач, който играх в Париж, винаги оценявах феновете и им благодарих за тяхната подкрепа и това, че бяха до играчите.“

„Но вчера ме освиркваха, само защото уважавах отношението на моя опонент, като не се ръкувах. Елена и аз показахме уважение един към друг след тежка игра, но напускането на корта по този начин беше най-лошата част от вчера.