Футбол – Бразилия и Испания играят приятелски мач в кампанията срещу расизма.  Футбол – Седем играчи напускат Лестър Сити след изпадане и много други

Футбол – Бразилия и Испания играят приятелски мач в кампанията срещу расизма. Футбол – Седем играчи напускат Лестър Сити след изпадане и много други

Ето обобщение на текущите емисии спортни новини.

Футбол – Бразилия и Испания играят приятелски мач в кампанията срещу расизма

Футболните федерации на двете страни обявиха в понеделник, че Бразилия ще изиграе приятелски мач срещу Испания следващия март като част от кампания срещу расизма под мотото „Една кожа“. В изявление на Испанската футболна федерация (RFEF) се казва, че мачът ще се проведе в Испания, за да „укрепи ангажимента на двете страни срещу насилието във футбола и да засили добрите отношения, които вече съществуват“.

Футбол – Седем играчи напускат Лестър Сити след изпадане

Седем играчи ще напуснат Лестър Сити, когато договорите им изтекат през юни, съобщиха служители от клуба от Висшата лига в понеделник. Юри Тилеманс, Чаглар Сойонко, Даниел Амартей, Намбалес Менди, Райън Бертран, Айозе Перес и Тите ще напуснат клуба.

Тенис рев и Рууд, Джабер и Сватик се извисяват на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция

Каспер Рууд продължи опитите си за последователни финали на Откритото първенство на Франция, като победи чилиеца Николас Жари със 7-6 (3) 7-5 7-5 победа в четвъртия кръг в понеделник, като тунизийският капитан Анас Джабер оцеля. На път към първата си титла от Големия шлем. Александър Зверев се затрудни във вечерната сесия, за да спечели с 6-1 6-4 6-3 над българския 28-и поставен Григор Димитров и да организира конфронтация с аржентинеца Томас Мартин Ечевери.

Тенис – Последният останал аржентински играч, Ечевери, на четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция

Томас Мартин Ечевери достигна четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция, като стана последният аржентински играч в турнира, след като сънародникът му Франсиско Сирондоло падна в епична петсетова битка срещу шестия поставен Холгер Рон. 23-годишният чевири победи контузения Йошихито Нишиока от Япония със 7-6(8), 6-0, 6-1 срещу Сюзън Ленгъл, за да стигне до четвъртфиналите на турнир от Големия шлем. Заедно с бразилката Беатрис Хадад Мая, те поддържат южноамериканските надежди живи на Ролан Гарос.

READ  Министърът на спорта изпрати поздравителни писма до Българската формация и федерация по художествена гимнастика

Тенис – Сватик напредна до четвъртфиналите, тъй като украинката Цуренко се оттегли болна

Защитаващата титлата си Ига Светек се нуждаеше само от 31 минути, за да стигне до четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция в понеделник, тъй като нейната украинска опонентка Леся Цуренко се оттегли, след като се почувства зле. Световната номер едно Swiatek поведе с 4-1 в първия сет, когато Цуренко извика треньора и провери кръвното й налягане и пулса.

Football Seven наказан от испанското правителство за расистки обиди срещу Винисиус

Испанската спортна комисия съобщи в понеделник, че седем души, замесени в различни расистки атаки срещу нападателя на Реал Мадрид Винисиус Жуниор, са наказани от Държавната комисия срещу насилието, расизма, ксенофобията и нетолерантността в спорта. Четирима мъже бяха глобени с 60 001 евро (64 255 долара) и им забраниха да посещават спортни игрища за две години, след като окачиха банер с надпис „Мадрид мрази Реал“ и черен надуваем манекен в реплика на фланелката с номер 20 на Винисиус на мост близо до съоръженията на Реал. Мадрид . Мачът за купата на отбора срещу Атлетико де Мадрид на 26 януари.

Тенис – Хадад Мая е първата бразилка, достигнала четвъртфинал на турнир от Големия шлем от 55 години

Беатрис Хадад Мая стана първата бразилка от 55 години, достигнала четвъртфиналите на турнир от Големия шлем, когато победи испанката Сара Сорибес Тормо с 6-7 (3), 6-3, 7-5 на Откритото първенство на Франция в понеделник. Мария Буено, която спечели седем титли на сингъл на турнирите, беше последната бразилка, достигнала четвъртфиналите на голям турнир през 1968 г., въпреки че Мая Хадад казва, че все още не може да се сравни с „танцуващата тенисистка“.

READ  Steelers възнамеряват да се състезават за Kenny Pickett в QB навлизайки през 2024 г

Рон казва, че двойното отскачане на тениса е по вина на рефера, не по моя

Датският шести поставен каза, че грешката на рефера е била, че двоен скок не е бил отсъден срещу Холгер Рон по време на третия сет от победата му в четвъртия кръг над аржентинеца Франсиско Сирондоло на Откритото първенство на Франция в понеделник. Рон, който спечели напрегнат мач в пет сета, водеше с 2-1, 40 в третия, когато очевидно не успя да стигне до топката навреме. Но вторият скок не беше уловен от съдията Кадир Нони, въпреки че беше ясно видим.

Soccer-Pulisic планира завръщането на Челси, но казва, че всичко може да се случи

Американското крило Кристиан Пулишич планира завръщане в Челси въпреки спекулациите, че дните му на Стамфорд Бридж са приключили. Пулишич стана най-скъпият американски футболист, когато подписа с Висшата лига през 2019 г. за около 64 милиона евро (68,54 милиона долара), но липсата му на игрово време в последно време го разочарова.

Доклад на MLB: Андрю Абът, Reds Blank Brewers

Андрю Абът отбеляза шест нулеви ининга в дебюта си във Висшата лига, докато Синсинати Редс постигнаха победа с 2-0 над гостуващия Милуоки Брюърс в понеделник, за да спасят края на серия от четири мача. Абът (1-0) допусна само едно попадение, измина четири и вкара шест за червените. Алексис Диас удари отстрани в деветата за четиринадесето спасяване.