High Powers Warriors Kevon Looney рали до 2-0

САН ФРАНЦИСКО – Голдън Стейт Уориърс нямаше намерение да излизат без битка.

След като Далас Маверикс водеха с 19 точки през първото полувреме благодарение на завръщането на Лука Дончич, Уориърс се върнаха методично. Голдън Стейт направи първия си мач с 11:42, за да продължи и загуби за a 126-117 печелят играта 2 От финалите на Западната конференция в петък вечер в Chase Center.

Уориърс напредват с 2-0 в серията, докато серията се мести в Далас за мачове 3 и 4. Голдън Стейт е 14-1, когато напредват с 2-0 под ръководството на треньора Стив Кер. Единствената й загуба беше финалите на НБА през 2016 г. срещу Кливланд.

Дреймънд Грийн имаше техника през първото полувреме и отново флиртува няколко пъти, след което се изправи срещу петия си личен фаул при 6:01 до края през третата четвърт. Дълго сервиран на пейката, Кевин Луни се възползва максимално от минутите си.

Лууни отбеляза връх в кариерата си от 21 точки, съчетавайки 12 борби. Уориърс преминаха в рунда 34-15 с Грийн на пейката и Луни в играта. Грийн се завърна, но в крайна сметка беше отстранен от играта с шест точки, шест дъски и пет асистенции.

Центърът на Голдън Стейт Уориърс Кевин Луни забива срещу Лука Дончич и Макси Клипър от Далас Маверикс по време на третата четвърт от мач 2 от финалите на Западната конференция в Chase Center в Сан Франциско на 20 май 2022 г. (Thearon W. Henderson/Getty Images)

Стивън Къри отново поведе Уориърс с 32 точки, но Уориърс изиграха своята роля и се засилиха, когато беше необходимо.

READ  Лидерите на CFP са готови да одобрят новото разширение на ESPN и разпределението на приходите. Разширението все още не е завършено

Джордан Пол продължи своя пробив след сезона, като изсипа 23 точки от резервната скамейка. За мача отборът стреля 50% от разстояние и 56,1% от терена. Уориърс имаха най-добрата си стрелба четвърт на сезона през последния период (15 от 19).

Дончич, за когото се говори, че е болен след първия мач, излезе с отмъщение. Той отбеляза 24 от 42 точки през първото полувреме, но усилията му не бяха достатъчни, за да задържи Маверикс в тях. Той е победен в игра 1, носи охлузване на лицето си от случаен контакт с Андрю Уигинс, претърпява неприятна травма на рамото и се бори с болест между мачовете.

Беккънтрито на Далас беше единственото светло място с Джален Бронсън, отбелязал 31 точки.

Третият мач е в 21:00 EST (TNT).