Ash Party: Световният номер едно победи Ига Святек, за да стигне до международния финал в Аделаида преди Australian Open | новини за тенис

Световният номер 1 Аш Барти стигна до финала на Adelaide International

Австралийският номер едно в света Ash Party победи действащата титла Ига Святек с 6-2 6-4 в полуфиналите на Adelaide International в събота, за да се сблъска с казахстанката Елена Рибакина.

Барти, която спечели турнира през 2020 г., беше доминираща от началото до края, като спечели 76% от точките си за първи сервис.

25-годишният футболист поведе с 3-2 след първия пробив в началния сет и го последва с още един пробив и две любови да вземат първия сет.

Австралийката пренесе победната си инерция във втория сет, проби рано и поведе с 2-1, след което успешно защити точка за пробив, за да запази своя сервис 4-2.

Барти спечели Adelaide International през 2020 г

Въпреки най-добрите си усилия, петата поставена от Полша Светек не можа да направи малко, за да спре прилива на Барти, като в крайна сметка се поддаде на мача за час и 27 минути.

„Честно казано е нереалистично – каза Барти. – Толкова е забавно да играеш тук тази вечер, а Ега е изключителен шампион, тя ме накара да играя най-добрия си тенис. Нямаше много в това.“

„Във всеки мач в този турнир усещам, че ставам все по-добър. Надявам се да има още в резервоара за утре.“

По-рано в събота, седмата поставена Рибакина показа солидно представяне, за да победи японката Мисаки Дои с 6-4, 6-3.

Елена Рибакина стигна до финала, като победи Мисаки Дои от Япония

Рибакина се подхлъзна на почивка от второто полувреме от първия сет, но проби на място. След това тя изпрати пет аса, за да спечели първия сет 6-4, преди да пробие Doi два пъти във втория сет, за да запечата победата.

READ  Тенис-Рубльов ще се изправи срещу Фриц на полуфиналите в Индиън Уелс

„Беше трудно,“ каза Рибакина. „Започнах много бавно, фокусът ми беше нагоре-надолу. Играх много добре и съм щастлива, че спечеля. Сервирането ми наистина ми помогна днес.“

На състезанието Аделаида ATP 250 при мъжете, вторият поставен Карен Хачанов победи третия поставен хърватина Марин Чилич със 7-6 (3), 6-3, за да си осигури място във финала.

Той ще се изправи срещу втория победител в полуфинал на Русия Хачанов, който вижда надеждата в страната да се изправи срещу топ-поставения Танаси Кокинакис от Франция, Гаел Монфис.

Надал се класира за финал в Мелбърн

Първият поставен Рафа Надал надмина финландския новобранец Емил Росовоори в събота, за да постигне победа с 6-4 7-5 и да запази мястото си във финала на Мелбърн Summer Group 1 ATP 250, където се изправя срещу американския квалификант Максим Криси. .

Испанецът, който играе първия си състезателен турнир от август, беше разгледан внимателно от борещия се Рософори, преди да остане невредим за по-малко от два часа на Род Лейвър Арена.

И двамата играчи бяха силни в сервирането в началните размени, преди превъзходното качество на Надал да блесна, когато той направи решаваща почивка в деветия гейм и в крайна сметка затвори сета с лекота.

Рафаел Надал играе първото си състезателно събитие от август

Рософори никога не позволи на Надал да се установи във втория сет, изравнявайки го от основната линия с поредица от победители.

Световният номер 95 прекъсна равенството при 3-5, но беше оставен да съжалява за редица възможности за пробив, тъй като Надал направи достатъчно, за да осигури победата.

„Това е важно завръщане. Започването на още един сезон тук, в Австралия, означава много“, каза Надал. „Разбира се, трябва да правя нещата по-добре на терена… но това е стъпка по стъпка.“

READ  Изживейте България, антиелитната група в тежка борба с обявяването на късните гласове

Запитан как се справя тялото му, 20-кратният победител добави: „Добре. Да видим утре… тялото е в добра форма. Трябва да подобря тези мачове. Става въпрос за това да бъда търпелив и да давам всичко от себе си всеки път.“

Бившият номер 3 в света Григор Димитров претърпя загуба със 7-5, 7-6 (9) пред по-сериозния Криси, който удари 17 аса срещу българина и спечели, когато превърна четвъртата си точка в мача, за да продължи към финал.

Канада победи Русия, за да стигне до финала на ATP Cup

Денис Шаповалов и Феликс Оже-Алиасим спечелиха решаващия мач на двойки срещу защитаващия шампион Русия, за да изведат Канада до финала на ATP Cup в събота.

Канадците победиха руския дует Даниил Медведев и Роман Свиулин с 4-6 7-5 10-7 в последния сет на супер тайбрека, за да изравнят 2-1 и играят неделния финал в отбора на стойност 10 милиона долара (7,4 милиона паунда). Това се случи срещу Испания.

Феликс Оже-Алиасим (вляво) и Денис Шаповалов празнуват решаващата си победа в дуото

След като Шаповалов и Медведев спечелиха мачовете си на сингъл, и четиримата играчи се върнаха на Кен Роузуол Арена за двойки.

Руснаците изглежда държаха надмощие, преди Канада да изравни мача с късен пробив във втория сет и след това да вземе инерцията в супер тайбрека, който се играе до 10 точки вместо седем.

„Феликс игра невероятно през първото полувреме, а след това и в тайбрека, което ги накара да играят много. Той беше фантастичен“, каза Шаповалов. „Продължихме да се борим. Имаме страхотна химия и отборен дух, така че това ни помогна много.“

READ  Български олигарси в изгнание представиха опозиционна партия, която изглежда слънчева

По-рано номер две в света Медведев победи Оже Алиасим с 6-4 6-0, за да запази надеждите на Русия да защити титлата за Купата на ATP, изпращайки полуфиналния мач на решаващите двойки.

Шаповалов спечели мача на сингъл срещу Роман Свиулин

Денис Шаповалов постави Канада в една победа, за да стигне до финала, като победи Роман Свиулин с 6-4, 5-7, 6-4 в първия сингъл, поставяйки Медведев в позиция, която трябва да се види, за да спечели втория мач.

„Денис помогна на мен и на отбора да се форсирам“, каза Оже-Алиасим. „Беше труден старт на двойките, така че можем да се върнем по този начин, това е наистина екипно усилие.“

„Това е ATP Cup. Все още можете да спечелите, след като сте един играч и загубите труден мач на сингъл. Наистина става въпрос за усилията на отбора и ние сме щастливи да го преодолеем. Наистина сме щастливи за целия отбор „