75 години независимост, 75 емблематични момента на индийския спорт: № 66 – Рави Кумар Дахия печели сребро в борбата на Олимпийските игри в Токио

Тази година Индия ще навърши 75 години независимост. По-долу е поредица, признаваща 75-те големи спортни постижения на индийски спортисти. спортни звезди Той ще представя по едно изключително спортно постижение всеки ден до 15 август 2022 г

5 август 2021 г.: Рави Кумар Събърбан спечели среброто по борба на Олимпийските игри в Токио

Дахия Рави Кумар се задоволи със среброто, след като загуби със 7-4 от световния шампион Заур Оджиев от Русия в състезанието за мъже до 57 кг свободен стил на Олимпийските игри в Токио.

Той стана едва вторият индийски борец след Сушил Кумар, спечелил сребърен медал на Игрите.

В дългоочакваното състезание, Ogiv поведе рано, като избута Ravi извън кръга два пъти. Рави, световен бронзов медалист и двукратен азиатски шампион, улови руснака с превъзходен тейкдаун отляво.

По-скоро рано, отколкото късно, Оджиев възвърна преднината си, за да влезе във втората част с предимство от 4-2.

Руснакът изненада Рави с едно от брилянтните си движения и увеличи преднината си до 5-2. Той увеличи прогреса си с още едно отстраняване.

Ravi даде всичко от себе си, за да пробие здравата защита на Ogiv и намали разликата до 7-4. Индиецът се бори на всички сили в последните секунди, но не успя да попречи на Огив да постигне рядката чест да бъде едновременно световен и олимпийски шампион.

Преди да стигне до върха, Рави победи сребърния медалист от Америка Оскар Тигрес от Колумбия с 13-2, българския бронзов медалист от Световната купа на сингъл Георги Вангелов с 14-4 и двукратния световен сребърен медалист Норислам Санаев от Казахстан.