Радукано печели маратона, достига четвъртфинал във Вашингтон

Британката Ема Радокано, шампионката на US Open, се класира за четвъртфиналите на ATP и WTA Tour на Washington Open, отказвайки да загуби в четвъртък след маратонски мач в знойна жега.

19-годишната англичанка победи колумбийката Камила Осорио със 7-6 (7/5) 7-6 (7/4) след два часа и 50 минути, за да спечели храбра победа в най-продължителния двусетов двусетов мач от основната схема на WTA . общ.

„Това трябва да е един от най-физическите мачове, които някога съм играл“, каза Радокано. „Беше доста огромно усилие наистина да преодолеем това.

„Наистина съм щастлив и горд от начина, по който се задълбочихте, когато това наистина имаше значение. Това ви дава много увереност в мач като този.

„Физически съм много доволен от начина, по който бях повлиян в този мач. Очакваме с нетърпение да се върнем отново.“ Радукано се класира за четвъртфиналите в петък срещу Людмила Самсонова, която победи австралийката Агла Томлянович с 4-6, 6-3, 6-2 на US Open.

Това ще бъдат само четвъртфиналите на Радокано след нейното зашеметяващо бягане от Големия шлем миналата година в Ню Йорк, след като достигна четвъртфиналите в Клуж-Напока миналия октомври и Щутгарт през април.

Тя все още не е стигнала до полуфиналите, откакто взе трофея миналия септември във Флашинг Медоус.

„Понякога в кариерата си чувстваш, че всичко се прави автоматично, можеш да направиш какъвто удар искаш и той ще падне“, каза Радукану.

„Тези седмици не се случват често. Просто приех, че няма да се чувствам така всяка седмица.“

Киргиос участва в първия мач след Уимбълдън, а Рабелев печели

Осорио изостана с 3-0 на Радокано, но направи брейк в седмата игра за 13 минути и отново направи брейк, за да поведе с 5-4, след което допусна три двойни грешки в първия сет, една при сетпойнт, и Радокано проби топката.

READ  „Не мога да накарам треньора на Флорида да се съгласи с мен“ относно преместването на мача Джорджия – Флорида в кампуса

През първото полувреме Осорио спечели пет от шестте точки, последната, когато Радукано направи двойна грешка, повеждайки с 5-3. Но Радукану спечели следващите четири, последните три с победа от форхенд, за да вземе сета.

„Психически съм наистина горд от това, което правя в момента“, каза Радукану.

Във втория сет Радокано проби с решаващ удар от форхенд, за да поведе с 2-1, но се нуждаеше от лечение за мехури на левия си крак и Осарио се пребори, за да я принуди да прекъсне равенството.

Радукану има пет от последните си седем точки за победата, последната от които беше уинър от сервис.

„Много се наслаждавам на предизвикателството постоянно да се връщам и да ставам, и да се измъквам от канавката често и многократно“, каза Радокано. „Това е забавно предизвикателство и аз промених възприятието си за него. Вече не го виждам като нещо негативно.

„Наградата, която чувстваш, след като спечелиш, знаейки, че си успял, означава много.“

Дъждът спира Киргиос

При мъжете австралиецът Ник Кирьос, вицешампион на Уимбълдън, и четвъртият поставен американец Райли Опелка водеха със 7-6 (7/1), 2-1, след като вечерният дъжд изтри играта до края на деня.

Българският пети поставен Григор Димитров водеше Себастиан Корда с 6-4, когато започнаха бурите. Шампионът от родния град, 10-ият поставен Франсис Тиафо и осмият поставен Ботик ван де Зандшолп, изравниха, тъй като холандецът спечели първия сет с 6-4, а Тиафо взе втория сет с 6-2, когато мачът беше спрян.

Мачът от третия кръг на топ поставения Андрей Рубльов срещу 13-ия поставен от САЩ Максим Криси и деветия поставен от Дания Холгер Рон срещу американеца с уайлдкард Джей Джей Улф беше отложен за петък, тъй като победителите от четвъртфиналите се срещнаха по-късно следобед.

READ  Олимпиада - художествена гимнастика - България печели групово злато за завършване на руската серия

Британският 16-и поставен Даниел Евънс се класира за четвъртфиналите, когато третият поставен американец Тейлър Фриц се оттегли и англичанинът водеше с 3-6, 7-6 (8/6), 4-1. Нишиока има 4-0 за всички времена срещу Еванс, включително победата му в първия кръг през 2019 г. във Вашингтон, победата му във втория кръг на Australian Open през 2020 г. и победата му в Маями през март.