Южна Каролина остана най-високо оценената в съблекалнята за националния химн на финала на четирите

Геймкокс от Южна Каролина остават в съблекалнята, докато отборът на Луисвил стои на терена за националния химн.Изображения на Бен Слиман/NCAA чрез Getty Images

• Геймкокс от Южна Каролина останаха в съблекалнята, докато националният химн се изпълняваше на Финалите на четирите.

• Екипът на Доун Стейли не излезе за националния химн по време на домакинските мачове или тазгодишното първенство на NCAA.

• Луисвил, съперник на Финалната четворка на Южна Каролина, беше на терена и свири националния химн.

Gamecocks от Южна Каролина останаха в съблекалнята, тъй като националният химн се изпълняваше преди четвъртия финал.

Луисвил Кардиналс – полуфиналните противници на Южна Каролина – застанаха на терена като отбор.

Екипът на Dawn Staley протестира по време на националния химн под някаква форма поне от януари 2021 г. „за да разпространи осведомеността за расовата несправедливост в нашата страна“, Самата Стейли каза на Шон Хърд от Andscape.

Националният химн не се играе на домакинските мачове на Gamecocks, но „ако противниковите отбори решат да свирят химна през времето, когато бяхме в съблекалнята, ние избираме да останем в съблекалнята“, обясни още Стейли.

Фаджр Стейли.

Фаджр Стейли.Джеф Блейк USA Today Спорт

Южна Каролина е останала вярна на тази философия през тазгодишното първенство на NCAA, според репортери, които отразяваха цялото турне на Gamecocks. Но досега всичките им опоненти от NCAA останаха извън земята и за националния химн.

Играчите и треньорите на Кардинала застанаха един до друг със скръстени ръце. Някои от членовете на екипа се хванаха за ръце и пяха заедно.

Победителят от първия национален полуфинал в петък вечер ще се изправи срещу Станфорд Кардинал или Юкон Хъски в неделния мач за титлата. В полувремето Южна Каролина води Луисвил с 34-28.