Шилтън опитомява Пол, за да стигне до първия си четвъртфинал на US Open

Непоставеният американец Бен Шелтън победи 14-ия си сънародник Томи Бол в четири сета в неделя, за да достигне втория си четвъртфинал на турнир от Големия шлем тази година на US Open. 20-годишният Шилтън се реваншира за загубата си от Пол на четвъртфиналите. от Откритото първенство на Австралия с победа с 6-4, 6-3, 4-6, 6-4, за да стане най-младият американец, достигнал четвъртфиналите при мъжете в Ню Йорк след Анди Родик през 2002 г. Световният номер 47 играе срещу победителя между 10-ият поставен Франсис Тиафо и австралиецът Ринки Хиджиката продължават към полуфиналите. Даниел Медведев се класира за четвъртия кръг на US Open, като победи своя гост с 6-2, 6-2, 7-6 (8/6). Себастиан Паес, който спря поредицата от 12 победи на аржентинеца. Третият поставен и шампион от 2021 г. Медведев напредва към Седмица две в Ню Йорк за пета поредна година и ще играе срещу 13-ия поставен австралиец Алекс де Минаур за място на четвъртфиналите. Медведев сложи край на победата с ас при четвъртия мачбол в тайбрека, като приключи втория пореден мач след един часа през нощта. „Нищо повече, когато отидеш да играеш в 23 часа, е трудно. Този път реших да не спя преди това и ядох, така че се чувствах зле на терена. Затова бях нервен през целия мач“, каза Медведев. Световният номер 32 Баез влезе в US Open пълен със самочувствие след титлите в Кицбюел и Уинстън-Сейлем и стигна до третия кръг на турнир от Големия шлем за първи път тук. Но четирикратният шампион Медведев е на покрива този сезон – Той стартира бързо и рядко изглеждаше в затруднение, спечелвайки първите два сета с минимална фанфара, Баез кротко отказва да се примири със съдбата си и заплашва да наложи четвърти, водейки с 5-2, но Медведев проби, след което спаси сетпойнт на нейния сервис и рускинята накрая премина през тайбрека в Elsewhere, шестият поставен Яник Синър победи шампиона от US Open от 2017 г. Стан Вавринка с 6-3 2-6 6-4 6-2, за да организира вълнуващ сблъсък в четвъртия кръг с 12-ия поставен от Германия Александър Зверев, който спечели 6- 6. 7. Победител 7-6 (8) 6-1 6-1 над българина Григор Димитров По-рано Анас Джабер сбъдна мечтата си да постигне първия си оцелял голям турнир на US Open, където достигна осминафиналите, след като Тя най-накрая победи контузената си опонентка Мари Бузкова в три сета, завършвайки победата с 5-7, 7-6 (7/5), 6-3, за да победи Бузкова за 2 часа и 56 минути. Силно драматичен мач на Артър Аш Корт накара Бузкова да изигра почти половината мач с един крак, след като получи контузия в слабините по средата на втория сет. А 25-годишната чешка играчка, 31-ва в ранглистата, напусна корта за дълъг период на лечение, след като сграбчи бедрото си от болка. Тя беше на път да заплаче, когато се върна, но някак си успя да се бори смело въпреки ограничената си подвижност. Тя беше видяна да прави гримаси и да стене от болка, когато трябваше да отблъсне ранения си крак, но тя удивително продължи да завърши мача. В един момент тя се консултира с треньорския си щаб на трибуните и просто каза: „Трябва“. След това Джабер каза: „Много труден мач.“ „И двамата играхме наистина добре. Тя не искаше да спре. Тя е страхотен играч.“ Това е труден спорт. Винаги не искате да се отказвате. Наистина я уважавам за това. „Мисля, че имахме страхотна битка тази вечер и се надявам да продължа да нося символа „Войн“ с мен през този страхотен турнир.“ Jabeur призна, че е била скептична на моменти, докато Бузкова се биеше въпреки контузията си. „Тя се бореше с крака си и аз се опитах да я накарам да се движи колкото е възможно повече“, каза Жабер. „Знам, че не е хубаво, но се опитвах да спечеля мача.“ — Не бях сигурен. Jabeur, която също се нуждаеше от три сета във втория кръг след труден начален мач по-рано тази седмица, отново се оказа в затруднение в началото срещу Bouzkova. Контузията обаче промени облика на мача, тъй като болна Бузкова я отведе до тайбрек във втория сет. Джабер взе ранен пробив в последния сет, след което бе изпратен в мача в деветия гейм. Имаше и друго развитие, когато Бузкова спаси два мачбола след изоставане с 15-40. Но Jabeur най-накрая грабна победата при третия си мачбол. Jabeur, която сега се изправя срещу китаеца Cheng Kenwen на осминафиналите в понеделник, каза, че нейният изтощителен тренировъчен режим в Тунис й е помогнал да се подготви за изискванията на турнира. В Тунис е горещо и много влажно, каза Джабер. „Честно казано, борех се да завърша тренировките. Щеше да е много по-лесно да спра да тренирам, но не го направихме.“ Първата жена, достигнала четвъртфиналите, като победи китайката Ван Синю в три сета, за да премине към четвъртфиналите. Чешкият 10-и поставен, който загуби във финала на Откритото първенство на Франция тази година, преодоля представяне, пълно с грешки, за да спечели с 6-3 5-7 6-1 за два часа и 34 минути на корта Луис Армстронг. Десничарката ще се изправи или срещу Сорана Кърстеа, поставена под 30-то място от Румъния, или срещу 15-ата в схемата Белинда Бенчич на 1/4-финалите. Уанг имаше за цел да достигне четвъртфиналите на турнир от Големия шлем за първи път след впечатляващо представяне на 16-финалите в Ню Йорк. 21-годишната от Шенжен се бореше да изравни след спечелването на втория сет, но се срина в решаващия мач, когато Мухова проби два пъти, за да поеме контрол над мача, преди да удържи победата.