Определяне на четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол на FIBA ​​2023 – Световно първенство по баскетбол на FIBA ​​2023

МАНИЛА (Филипини) – Четвъртфиналните мачове и график на Световната купа по баскетбол на FIBA ​​2023 вече са потвърдени след успешното приключване на Кръг 2 днес във Филипините, Индонезия и Япония.

Четвърт финали

Четвъртфиналите на Световното първенство по баскетбол на FIBA ​​2023 ще се проведат във вторник и сряда, 5 и 6 септември.

5 септември

• LTU срещу SRB – 16:45 местно време (08:45 GMT)
  • ETA срещу САЩ – 20:40 местно време (12:40 GMT)

6 септември

• Германия срещу Латвия – 16:45 местно време (08:45 GMT)
  • Кан срещу SLO – 20:30 местно време (12:30 GMT)

Литва срещу Сърбия

Третата Литва през 2010 г. беше непобедена на турнира през 2023 г. и влезе на четвъртфиналите с победен импулс над Съединените щати. Сърбия се възстанови от загубата си от Италия, за да достигне първите осем за четвърти пореден път, включително второ място през 2014 г.

Италия срещу САЩ

Италия ще се изправи срещу САЩ, след като завърши на първо място във втория кръг, докато американците ще искат да се възстановят от загубата си от Литва, за да завършат в груповата фаза. Съединените щати, петкратни световни шампиони, имат преднина от 12-2 за всички времена пред Италия.

Германия срещу Латвия

Германия завърши осми за първи път от 2006 г., докато Латвия достигна четвъртфиналите в първото си участие. Германия има предимство от 3-2 над Латвия, печелейки последния мач от Евробаскет 2011 на ФИБА.

Канада срещу Словения

Канада достигна четвъртфиналите за първи път от 1994 г. и ще се изправи срещу Словения, която е сред първите осем за трети пореден турнир. Словения и Канада са се изправяли един срещу друг само веднъж – европейците спечелиха олимпийския квалификационен турнир на ФИБА през 2008 г.

READ  Най-малко 45 загинали след автобусна катастрофа и пожар в България - новини от Бостън, време, спорт

Пълната последна скоба на фразата за Световното първенство по баскетбол на FIBA ​​2023 е тук.

###

Относно Световната купа по баскетбол на FIBA ​​2023 г
19-ото издание на основното събитие на ФИБА, Световното първенство по баскетбол на ФИБА, ще се проведе за първи път в три страни домакини – Филипините, Япония и Индонезия от 25 август до 10 септември.

За повече информация относно Световната купа по баскетбол на FIBA ​​2023, посетете www.fiba.basketball/basketballworldcup/2023 или следете Световната купа по баскетбол на FIBA ​​2023 на Facebook, Twitter, Instagram И Youtube.