Циципас минава без проблеми, а Зверев усложнява живота си

Стефанос Циципас, лидер на годината в победите (34), нямаше проблем да се отърве от местния идол Джереми ЧардиКоето не можеше да разчита на подкрепата на френската публика, тъй като мачът се игра след полицейския час в Париж, в 21:00 ч., Гръкът, най-добрият кандидат в дъното на масата след елиминацията на Тим, го спечели. 7-6 (6), 6-3, 6-1 При катастрофа, която продължи малко повече от два часа и премина от по-малко в повече.

Циципас се опита да пропусне първия сет в тайбрека, който се отклони в началото. Тогава той доминира 31 победители и само един пробив в този първи сет. През следващите два дни той не предложи нито една опция за почивка. Във втория кръг той ще се изправи срещу американеца Корда или испанеца Педро Мартинес.

Нещата бяха по-сложни за Александър Зверев, за предпочитане с крака от глина Животът стана много сложен, когато той загуби първите си два сета от германския Оскар Отекойто излезе от предишния. Шампионът на Mutua Madrid Open отговори навреме, за да спечели 3-6, 3-6, 6-2, 6-2, 6-0 при 2:49. За негово щастие партньорът му не беше свикнал да играе петсетови мачове, изчерпа бензина и натрупа 38 непринудителни фаула, шест повече от Зверев, който му даде 50 победители, девет от които от пряк сервис. Тевтонците ще се срещнат с руския сицилианец.

Нещата бяха много зле за Григор Димитров. Българинът беше принуден да се оттегли поради контузия След като спечели лесно в първите два сета от Маркос Герон. Българинът издържа до четвъртата четвърт и резултата срещу (2-6, 4-6, 7-5, 3-0) Достатъчно казано. Американецът ще се срещне с агент Гуидо Пела.