Хърватия срещу  България – Репортаж за футболен мач – 29 март 2022 г

Хърватия срещу България – Репортаж за футболен мач – 29 март 2022 г

Хърватия победи България с 2:1 във вторник с късен гол на Лука Модрич и Анджей Грамарич в приятелска среща на стадиона Education City в Ал Райян, Катар.

След първото полувреме без голове Хърватия беше намалена до 10 души в 63-ата минута, когато защитникът Дуже Каледа-Кар беше изгонен.

Българинът Грил Деспотов поведе малко след това, като стреля в долния десен ъгъл на Ивика Ивушич.

– ESPN + Ръководство за публиката: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup и др

Деспотов обаче премина от герой на нула за секунди, като получи втори жълт картон за откъсване на фланелката след празника на Кристиано Роналдо, унищожавайки предимството на българин.

Хърватия отбеляза в 76-ата и 80-ата минута, за да подкрепи победата.

Крамарич отбеляза и двата гола, а Модрич реализира дузпата, преди да си направи собствено място в българското поле със сложни обувки и стреля по победителя.

Хърватия, която завърши втора на Световното първенство по футбол през 2018 г. в Русия, се класира за финал тази година, докато България завърши четвърта в групата си и не успя да се класира за турнира в Катар.

READ  Президентът на Австрия се противопостави на правителствената блокада на Шенген на Румъния и България