Халфът на Синсинати беше избран за играч на годината в MLS

футбол

Футболната лига на Висшата лига обяви в понеделник, че Лучано Акоста, звездният полузащитник на ФК Синсинати, е избран за Играч на годината в MLS за 2023 г.

29-годишният Акоста поведе MLS с 31 гола този сезон, включително 17 гола и 14 асистенции, за да помогне на ФК Синсинати (общ рекорд 20-5-9) да спечели Supporters’ Shield, първата му титла A в ерата на Американската футболна лига . Той спечели наградата за MVP на MLS със съкрушителна оценка, получавайки 60,37% от общия брой гласове.

Акоста изпревари нападателя на Лос Анджелис Денис Буанга (14,97% от гласовете) и халфа на Атланта Юнайтед Тиаго Алмада в гласуването, което беше определено чрез анкета сред играчи на MLS, клубове и медии. Акоста, роден в Росарио, Аржентина, е първият играч на Синсинати, спечелил наградата за най-полезен играч на MLS, откакто клубът се присъедини към лигата през 2019 г., и четвъртият аржентинец, който печели наградата, откакто беше връчена за първи път през 1996 г.

САЩ мъже: Мъжкият отбор по футбол на САЩ ще започне програмата си за 2024 г. с мач срещу Словения на 20 януари в Сан Антонио.

Мачът, обявен в понеделник, не е част от FIFA, което означава, че повечето базирани в Европа играчи няма да бъдат на разположение.

Съединените щати ще играят с Ямайка на 21 март в Арлингтън, Тексас, в полуфиналите на КОНКАКАФ Лигата на нациите, а след това ще се изправят срещу Мексико или Панама три дни по-късно в турнира или мача за третото място.

България: Спорният президент на БФБ и бивш национален вратар Борислав Михайлов подаде оставка в понеделник след масови протести срещу него.

READ  KGL Lacey, 47-ият новобранец на NFL през 2025 г., се ангажира да работи в Texas

Няколко хиляди футболни фенове излязоха на улицата през последните седмици, за да поискат оставката на Михайлов, вратар на българския национален отбор, който стигна до полуфиналите на Световното първенство през 1994 г.

Гневът беше подхранен от решението на федерацията да играе квалификационен мач за европейско първенство срещу Унгария на 16 октомври на празен стадион, както и дългосрочното недоволство от спада в представянето на националния отбор.

Висша лига: Уилиан реализира две от три дузпи през второто полувреме – включително победната в четвъртата минута на добавеното време – за да помогне на Фулъм да победи Уулвс с 3-2 в друг мач от Висшата лига, доминиран от VAR в понеделник в Лондон.

Първият наказателен удар на бившето бразилско крило в 59-ата минута доведе до 2-1, но Хуанг Хи-чан победи и след това реализира собствена дузпа в 75-ата минута, за да напусне мача на Крейвън Котидж, водещ към равенство. .

Ла Лига: Жирона пропусна възможността да се върне на върха в испанската футболна лига днес, понеделник, след равенство 1-1 с госта си Атлетик Билбао в Мадрид.

Резултатът означава, че Жирона остава на второ място, равен по точки с лидера Реал Мадрид, но на четири точки зад Атлетико Мадрид и Барселона, които са равни на трето място.

Италианска лига: Болоня се върна на пътя на победата, когато Джовани Фабиан и Джошуа Зиркзее отбелязаха голове през второто полувреме, за да победят Торино с 2-0 в Серия А в понеделник в Рим.

Състезание с коли

INDYCAR: Двукратният шампион на IndyCar Алекс Палу призна в съдебни документи, че е нарушил договора си с McLaren Racing, когато испанецът смени страната и остана в Chip Ganassi Racing.

READ  Том Тибодо от Никс разгневи критиците на социалните мрежи

Признанието дойде в отговор на съдебно дело, заведено от McLaren срещу него през септември с искане да възстанови най-малко $23 милиона загуби, които екипът изчислява, че обръщането на Ballou е струвало на организацията. Отговорът на Balloo от 20 страници беше изпратен до Върховния съд, бизнес съдилищата и съдилищата за собственост на Англия и Търговския съд на Уелс. Асошиейтед прес прегледа досието в понеделник.

В отговора си Пало каза, че е променил решението си да се присъедини към Макларън преди сезон 2024, когато „загуби увереност, че (Макларън) наистина възнамерява да подкрепи амбицията си да се състезава в сериите Формула 1 и реши да продължи да се състезава с CGR в Инди Вместо това Car Series.“

В документите се казва, че Пало „по този начин признава, че е изоставил договорните си задължения“ с Макларън и „истинският спор между страните е свързан с размера на всички щети, които ответниците трябва да платят“.

Спорът за 26-годишния играч между двата отбора на Индикар започна, когато Балу първоначално се противопостави на твърденията на Ганаси, че отборът има опция за 2023 година в неговия договор. McLaren заяви през юли 2022 г., че е подписал с Palou място в IndyCar и роля на резервен пилот в своя отбор от Формула 1. Chip Ganassi Racing заяви, че има договорните права върху Palou за сезон 2023.

READ  След противоречивото решение на Кай Кара-Франс, Федерацията по ММА на Нова Зеландия предприема голяма стъпка; Израел Адесаня и Дан Хукър ще бъдат засегнати

Използвайте формата по-долу, за да нулирате паролата си. Когато изпратите имейла на акаунта си, ние ще ви изпратим имейл с код за нулиране.