Футбол-Лудогорец влиза в историята с 10-та поредна титла на България

Лудогорец постигна рекорд за 10-и пореден път в титлата на Българската лига в четири последователни мача, побеждавайки във вторник Берой Стара Загора с 3: 1, отбелязвайки най-дългата кариера в момента в титлата в Европа.

Базираният в Разград клуб, който не е бил в реална опасност през сезона, е с 14 точки пред ЦСКА София и с 15 точки пред Локомотив Пловдив, третият, който има мач под ръка, но с ниска глава. За записа на заглавката. Българското крило Кирил Десподов, нает от Каляри, изведе домакините напред половин час по-късно, но конгоанският нападател Гай Макота изравни с дузпа седем минути преди полувремето след проверка на VAR след игра с Оливие Вердон.

Полузащитникът на Лудогорец Доминик Янков се разписа в 79-ата минута, докато румънският нападател Клаудио Кесеро – най-добрият голмайстор на лигата със 17 попадения – добави третия гол, след като излезе от пейката, за да спечели победата, която затвърди доминацията на „орлите“ на Балканите. „Това е първата българска титла за мен и мисля, че заслужаваме“, каза литовският треньор Валдас Дамбраускас, който спечели девет титли у дома и в Латвия.

„Бяхме най-добрият отбор в турнира.“ Дамброскас е третият треньор на Лудогорец през този период, поемайки отговорност през януари, наследявайки временния треньор Станислав Геншев, който замени чеха Павел Верба след уволнението през октомври.

Лудогорец беше повишен в Първа дивизия за първи път през 2011 г. и заяви първата си титла на следващата година. Те също така спечелиха купата на България два пъти и четири Суперкупа през последните осем години. ЦСКА София, който печели девет поредни титли между 1954 и 1962 г., е най-успешният български клуб в страната с 31 титли, следван от Левски София с 26 титли и Лудогорец.

READ  Филис обменя мисли, докато Брайс Харпър получава контузия

Линкълн Ред Импс от Гибралтар споделя европейския рекорд за поредни титли в лигата (2003-2016) и Сконто Рига от Латвия (1991-2004), които са спечелили 14 поредни.

(Тази история не беше редактирана от персонала на Devdiscourse и автоматично генерирана от споделена емисия.)