Лойд Харис държеше смелостта да постигне впечатляваща победа на Мадрид Оупън

Лойд Харис. (Снимка от Clive Brunskill / Getty Images)

Южноафриканска тенис звезда Лойд Харис Той се изкачи до втория кръг на Мадрид Оупън в понеделник след впечатляваща победа над 13-ия носител на българина. Грегор Димитров.

Харис спечели в трудна среща 6-3, 3-6, 7-6 (7/5) След два часа и 31 минути.

Южноафриканецът, класиран в момента на 54-то място в света, започна мача като запален дом и изглеждаше така, сякаш се насочва към финалната линия, докато водеше със сет и почивка.

Контузия в долната част на гърба обаче забави напредъка на Харис и даде възможност на Димитров да вземе втория сет.

Когато Харис получи медицинско известие в края на втория сет, победата изглеждаше като далечен удар.

Но Ал Каптон отново отскочи и след като първоначално избягва точки за пробив, той постигна първия си сервиз в решаващия сет.

Тъй като той поведе с 5-2, 40-0 над услугата Димитров, Харис не успя да преобразува нито една от трите точки на мача и след това се разклати, когато беше изпратен в мача при 5-3.

Но Харис се възвърна, за да наложи вратовръзка. След това пропиля още две мачови точки, докато водеше с 6-3 в тайбрека, но в крайна сметка се възползва от собствения си сервис, за да постигне незабравима победа над Света №17.

Това беше втората победа на Харис някога на ниво 1000 на Master, след като спечели първия кръг на Маями Оупън по-рано тази година, когато за първи път вкара ATP Top 50.

Южна Африка се изправя срещу световния номер 24 австралиец Алекс де Минор.

READ  Лин Доусън, MVP на първата победа на Chiefs в Super Bowl, в хоспис

Миналата седмица Харис откри сезона си с кал с Поражение в първия кръг от италианеца Марко Чичинато на събитието ATP 250 в Ещорил.

Другият асо в Южна Африка, Кевин АндерсънТой не участва в Откритото първенство в Мадрид.

Андерсън стигна до четвъртфиналите на Estoril Open миналата седмица, но се оттегли контузен, след като загуби първия сет 7-6 (9/7) от Марин Чилич.

Южноафриканска звезда удвоява звезда Raven Classen Японският му партньор Бен Маклахлан беше елиминиран от полуфиналите в Ещорил, където загуби с 3-6, 6-4, 14-12 от Уго Ница от Монако и германеца Тим Буц.

Семената на Estoril Classen и McLachlan избраха да не участват в събитието в Мадрид.