Уелски младежи, домакин на България в Нюпорт

В квалификационния кръг за Евро 2023 на Rodney Parade юношите до 21 години на Уелс бяха изведени наравно 1-1 от българи.

Отборът на Пол Бодин се очакваше да се възстанови след тежко поражение срещу Швейцария в петък вечерта, но голове на Владимир Николаев и Сам Пиърсън в крайна сметка ги принудиха да запазят точка.

Зрителите започнаха ярко и видяха гола на Нейтън Шепърд в третата минута, когато Крисчън Добрю прехвърли Едуард Джоунс, но не успя да извие достатъчно къдрици в опита си да тормози уелския стрелец.

Шепърд бе извикан за първи път в действие в 11-ата минута, когато отрязана топка надмина задната линия на Уелс и Добрю се промъкна, за да обърне топката към вратата, но уелсецът № 12 се спусна умело със сигурен пирон.

Уелските играчи трябваше да изчакат до 17-ата минута, за да видят гола на Деймиън Христов, но това почти доведе до началния гол в мача, когато Исак Дейвис дръпна топката и нападателят на Кардиф Сити свали топката. Последното предизвикателство на Симеоне Педро му отказа чисто усилие към целта.

В 24-ата минута отборът на Бодин не успя да вкара гол, тъй като на живия Силвестър Джаспър беше разрешено да пробие безпрепятствено от лявата страна и Шепърд хвърли опита си право в тясната широчина на дясната му ръка, тъй като беше в капан.

След това, тъй като Уелс продължи да изглежда плашещо на почивката, играта остана модел на българска доминация, подчертан от усилията на Пиърсън от границата на тесния пас над напречната греда на Христов, докато вратарят се мъчеше да пресече удара. .

READ  България е изправена пред задънена улица, след като не успя да състави правителство на 4 поредни избори

И двете страни показаха смут и обещания преди почивката, без да създадат значителна възможност, тъй като влязоха вътре с препъни-камък.

През второто полувреме зрителите първи видяха целта, като впечатляващият Добрев видя, че ръбът на напречното му сечение е леко унищожен от Филип Гростев, въпреки че халфът не успя да смути Шепърд с усилията си.

Дейвис се оказа най-вероятният човек за съживяване на играта, който надмина Христо в 52-ата минута, натискайки пред Атанас Чернев, за да завие към центриране на Финли Стивънс, но българинът направи усилие преди това. Дръпващият удар на Даниел Уилямс създава страхотен връх на пръста за усукване в изправени моменти.

Шофиране на Джак Уейл в 57-ата минута изведе в корнер за домакините, в резултат на което Елиът Торп вдигна Райън Остли в задната греда от сетната част, но с негова милост централният бек не можа да го удържи . Усилието му се забави и той имаше по-голям шанс да моли.

Уелсецът Николов отстъпи от резерва Джаспър, когато беше прострелян отвъд отчаяното гмуркане на Шепърд, за да подчертае България.

Уелс не беше много по-назад, но почти направо от подновяването, Уейл удари в сърцето на задната линия, преди да хвърли топката към Пиърсън, който тихо се вряза отвъд Христов, за да изравни сблъсъка.

В 72-ата минута Вейл даде преднина на домакините в почти 72-ата минута и хвърли топката към вратата от поне 25 ярда, въпреки че топката прелетя малко по-широко към гредата, като уцели добре Христов.

След повече от 15 минути преди началото на Дейвис трябваше да даде преднина на лодката на войските, Стивънс удари фантастична топка в наказателното поле отдясно, но City Man не можа да отбие удара си с глава към вратата и я прати тясно над гредата, когато добре поставени. .

READ  В Кипър българската столица София разработва фотоволтаични проекти за уязвими домакинства

След пет минути до края на часовника Вейл отново заплашва да отвори българската отбрана, преди топката да пробие за Кристофър Бобо.

Нито една от страните обаче не беше готова да се задоволи с точка и след броени секунди Стивънс щеше да изпрати последно центриране в посока Бобо, но Христов се издигна високо, за да осигури топката и дял от плячката на зрителите.

Уелс е пети в групата, България с една точка и едно място над тях.