Топ отбор на азербайджанските борци на Европейското първенство в България

19 март 2022 г. от Timusin Turksoil

13 март 2022 г. / Азербайджан празнува най-доброто отборно решение на Европейското първенство за U-23 в Пловдив, България. Обединен свят борба

Отборът по борба на Азербайджан оглавява отборното класиране Таблица за медали Европейско първенство U-23 7-13 март в Пловдив, България.

Азербайджанските борци за мъже и жени спечелиха общо 16 медала, включително седем златни в дивизиите свободен стил и гръко-римски.

В категориите свободна борба до 65 кг, 74 кг, 97 кг и 86 кг първо място заеха Гиратин Бирамов, Цабрил Къциев, Абубакар Акбаров и Ислам Илясов. В същото време Нихат Захид Маматли и Касай Хасанли постигнаха същите резултати в гръко-римски стил 60 кг и 77 кг.

При жените по борба Джала Алиева изпревари всички свои състезателки в категория до 62 кг, за да спечели златния медал за Азербайджан.

Освен златните награди азербайджанските състезатели спечелиха два сребърни и седем бронзови медала в борбата за мъже и жени в различни тегловни категории.

Азербайджанските борци сега се подготвят за европейското първенство за възрастни, което ще се проведе в Будапеща, Унгария от 23 март до 8 април 2022 г. Очаква се в турнира да участват над 400 борци.

„За мен европейското първенство за възрастни е много важно сега“, каза Абубакар Акбаров, златен медалист от европейското първенство до 23 години, според United World Wrestling. Официален уебсайт.

„Чувствам, че мога да се състезавам на високо ниво. Надявам се да бъда лидер в тази категория в рамките на Олимпийските игри в Париж“, добави той.