Томи Пол засилва надеждите за финал на ATP.  Димитров щурмува R16 в Шанхай

Томи Пол засилва надеждите за финал на ATP. Димитров щурмува R16 в Шанхай

Томи Пол засили слабите си надежди да се класира за финалния турнир на сезона по тенис за мъже, като победи французина Артур Фелс с 6-4, 6-7, 6-4 и достигна до осминафиналите в Мастърс шампионата в Шанхай. След като загуби два мачбола във втория сет тайбрек в тежка среща, американецът се върна във финалния сет с постоянно представяне от основната линия и спечели след два часа и четиридесет минути.

С 2525 точки Пол вече е на 11-то място в надпреварата срещу Торино на ATP, на 585 точки зад Холгер Рьон на осмо място. 26-годишният се надява да участва на популярния концерт в края на годината за първи път. Мастърс 1000 видя Григор Димитров да се класира за четвъртия кръг за първи път от Париж през 2022 г. Българинът спечели шестия си мач от Топ 20 за годината, като победи световния номер 14 Карен Хачанов със 7-6 (6), 6-4. .

Осемнадесетият поставен поведе след час и 57 минути, като спечели 17 от своите 19 точки на първи сервис във втория сет, след като спаси сет точка в първия сет при 5/6 в тайбрека. „Мисля, че първият сет беше много близък и в двата края. Мисля, че бях по-добрият в началото и в мача. Мислех, че контролирах много, но той някак си се връщаше. Страхотен сервис, страхотно движение, страхотни удари, но“, каза Димитров. „Трябваше да остана концентриран и това беше най-важното“, каза той. „Когато имах възможност да бъда по-агресивен, трябваше да го направя.“

На осминафиналите Димитров ще се изправи срещу първия поставен Карлос Алкарас. (че аз)