Димитров и Пол за Шанхай Мастърс на осминафиналите

Григор Димитров, любимецът на феновете, се класира за осминафиналите на Мастърс шампионата в Шанхай в понеделник, преодолявайки проливния дъжд и силен конкурент, руснака Карен Хачанов, за победа със 7-6 (8/6) и 6-4.

Мачът трябваше да бъде прекратен при 6-6 в първия сет, след като небето се отвори и наводни централния корт.

След като покривът на тенис центъра Qizhong беше затворен и група доброволци избърсаха с кърпи и подсушиха корта, световният номер 19 Димитров взе тесен тайбрек и го последва с победа във втори сет.

„Знаех, че ще бъде много състезателен мач… (Хачанов) е гладен и е много конкурентен, но и аз съм“, каза 32-годишният българин след победата си.

Той добави: „Дъждът не беше хубав, но в крайна сметка трябва да се адаптираш и това е, което успях да направя.“

Французинът Артур Филс (19-годишен) се почувства разбит, след като се завърна от сет срещу световния номер 12 Томи Пол, за да спечели тайбрека във втория сет.

Изгряващата звезда – който спечели първата си титла от ATP Tour в Лион тази година – започна силно в третия сет, пречупвайки Пол, за да спечели първия гейм.

Играчите изравниха в осмия гейм, но американецът спечели последните два гейма и спечели с 6-4, 6-7 (9/7), 6-4.

Първият поставен Карлос Алкарас търси да запази мястото си в четвъртия кръг по-късно срещу британеца Даниел Еванс, 33-ти в световната ранглиста.

Jannik Sinner, който нокаутира Alcaraz на полуфиналите на China Open в Пекин миналата седмица, вече се е класирал.

Но защитаващият титлата си Даниил Медведев напусна турнира след изненадващо поражение от американеца Себастиан Корда, поставен под 26-то място, в неделя.

READ  Кейтлин Кларк се класира на 10-то място за всички времена по отбелязване на голове, докато Хоуки победи Баджърс