Тенис-Циципас побеждава Зверев за нов финал в Монте Карло

Защитаващият титлата Стефанос Циципас не показа признаци на умора след петъчния маратон, след като победи германеца Александър Зверев с 6-4 6-2, за да стигне до финала на Монте Карло Мастърс в събота.

Циципас и Зверев оцеляха в тричасова битка в петък, за да стигнат до последните четири, но гръцкият трети поставен в схемата изглежда се възстанови бързо, докато измъчваше бавния Зверев с поредица от ключови победители. Циципас, който вече спечели и трите си мача на клей срещу Зверев, ще се изправи срещу изненадващия финалист Алехандро Давидович Фокина в неделния двубой.

Испанецът, който ще играе първия си финал на сингъл в ATP tour, победи българина Григор Димитров с 6-4 6-7 (2) 6-3 в суинг мач по-рано в събота. Всички погледи обаче бяха насочени към мача на Циципас срещу Зверев.

Циципас, миналогодишният вицешампион на Откритото първенство на Франция, водеше два пъти в началния сет, но позволи на Зверев да открадне отново своя сервис в третия и деветия гейм. В крайна сметка гъркът подпечата на групата да изпрати германеца с перфектен чип. Циципас доминира във втория сет от основната линия и взе решителен пробив, за да поведе с 4-2, когато дългият форхенд на Зверев отплава.

Той спечели следващия гейм за любов, преди да пробие отново с мощен пас, за да завърши мача само за 75 минути. „Беше добре“, каза Циципас.

„Не знам дали дългият мач ми даде някакъв ритъм, но днес успях да играя тенис много добре. Доволен съм от нивото, което успях да направя и ми хрумна някои добри идеи на корта. “ Първото полувреме беше по-напрегнато.

READ  Matt Lafleur – Moving On to Love Jordan ще бъде „напредък“

Давидович Фокина, чието най-добро представяне бяха две титли в предизвикателство през 2019 г., спечели пет от шестте си точки за пробив, докато Димитров не успя да се възползва от седем от 10-те си шанса в миналогодишния четвъртфинален реванш в княжеството. Двойна грешка на Димитров даде на 22-годишния Давидович Фокина първото полувреме на мача в третия гейм и испанецът запази своя сервис, за да запази първия сет.

Българинът беше по-прецизен в началото на втория сет, за да открие преднината с 2-0, но бързо отново загуби фокус, след като съперникът му спечели четири поредни мача, за да се приближи до победна серия. Сервирайки за мача при резултат 5-3, той рухна под натиск и позволи на Димитров да се върне в мача, като българинът лесно спечели в тайбрека.

Паузата беше поредното изпитание за нерви, тъй като Димитров се срина, след като спечели първите си два мача, като загуби пет поредни мача, за да постави Давидович Фокина отново на ръба на победата. Този път испанецът запази самообладание и победи при втората мачбол.

(Тази история не е редактирана от персонала на Devdiscourse и се генерира автоматично от споделена емисия.)