Манчестър Юнайтед срещу Норич Сити – Отчет за футболния мач – 16 април 2022 г

Кристиано РоналдоНеговият 50-ти хеттрик в кариерата за клуба, включително зашеметяващ късен свободен удар, донесе на Манчестър Юнайтед победа с 3-2 над Норич Сити на Олд Трафорд в събота, което поддържаше живи надеждите на четиримата им.

В петък феновете на Юнайтед организираха протест срещу собствеността на клуба извън тренировъчната площадка на Карингтън и продължиха преди сблъсъка с Норич, когато хиляди фенове напуснаха терена.

– Ръководство за зрители на ESPN+: Ла Лига, Бундеслига, MLS, FA Cup и др
– Нямаш ли ESPN? Вземете незабавен пропуск

Но с продължаващия постоянен протест, Юнайтед – който спечели само един от последните си седем мача в този мач – изглеждаше готов да избяга с 2-0 преднина през първите 32 минути.

Роналдо отбеляза първия си гол само след седем минути Антъни Еланга уловени оръдия Бен Гибсън Във владение на границата на зоната на Норич той се изправи срещу португалския нападател, който стреля отблизо.

Номер 7 на Юнайтед отбеляза втория си гол само след половин час, когато премина с глава покрай вратаря на Норич Тим Крол от ъгъла.

Но Норич намали попадението в добавеното време през първото полувреме Темо Пуки Изберете без етикети Кийрън Дойл Да се ​​прибера вкъщи от кутията с шест ярда.

Долната част на Висшата лига изравни в 52-ата минута, когато Дойл изпрати Пуки по този повод, докато финландският национал преодоля офсайд капана и запази самообладание, за да удари задната мрежа от вътрешната страна на гредата.

Но в 76-ата минута Роналдо отново беше герой на Юнайтед, като отбеляза победата с превъзходен свободен удар, за да завърши своя хеттрик за сезона.

READ  Карлос Алкараз победи Томи Бол в Синсинати | ATP турне

След мача вратарят на Юнайтед Давид де Хеа Той каза, че хеттрикът на Роналдо означава, че Юнайтед все още може да се бори за място в четворката, но призова отбора си да направи повече.

„Роналдо отбеляза три много важни гола за нас“, каза испанският национал. „Знаем, че не играем добре, но имаме три точки.

„Трябва да контролираме повече от мача срещу Норич у дома. Голяма победа за нас. Все още имаме шанс да завършим в първите четири и трябва да се борим за това.“