Сумит Малик печели с един след олимпийската квалификация. Данкар, свален Кадиан: Трибуната Индия

София (България), 6 май

Сумит Малик все още се бореше да се класира за игрите в Токио, но всичко свърши за Амит Дункар и Сативарт Кадиян, които отпаднаха от световните квалификации по борба, след като загубиха на различни етапи от състезанието, тук в четвъртък.

В квалификационния си мач от 125 килограма срещу Киргизстан Аял Лазарев, Малик изостава с 1-2 до последните 25 секунди, но в крайна сметка той получава точка на забавяне и печели критериите, когато резултатите се изравняват с 2-2.

Следващият му мач беше срещу Александър Романов от Молдова. Притежава 0-1 след загуба на точка поради пасивност.

Във втория период той загуби още една точка, когато бе изгонен от противника си, но както беше стратегията му – атаките на Малик в последния етап на мача – той направи хвърляне с две точки, за да изравни и в крайна сметка спечели с 3: 2 .

На четвъртфинала срещу Рустам Искандари от Таджикистан Малик се сблъска с проблеми на един етап, тъй като изоставаше с 2: 4 след аванс от 2: 0, но вкара четири хвърляния, за да спечели лесно.

Хосе Даниел Диас Робърт от Венецуела сега стои между собственика и олимпийската квалификация.

Финалистите ще се класират за това състезание за игрите в Токио.

Данкар загуби 74-килограмовия си квалификационен мач 6-9 от молдовеца Михаил Сава. След като изоставаше с 0: 4, Дункар имаше страстна битка през второто полувреме, но молдовците бяха на ниво.

Победата над Данкар означава, че Индия повече няма да бъде представена на тегло 74 кг на Олимпийските игри в Токио.

Кадиан го спечели с 5-2 преди четвъртфиналната победа над Иван Амадор Рамос от Пуерто Рико. През първото полувреме той поведе с 3: 0, но побеждавайки опонента си застраши шансовете му, преди Ал Хинди да получи още два показателя за лесна победа.

READ  Комисарят на Комисията по ценните книжа и борсите Грег Санки казва, че опасенията за COVID-19 няма да доведат до разсрочване на футболни мачове

На четвъртфиналите срещу българина Ахмат Султанович Батаев Кадиан поведе с 5-1, за да излезе от състезанието, след като загуби мача по стандарти, като допусна четири точки през последните 20 секунди.

Кади беше забавена след първия период, губейки отрицателна точка. Във втория период той вкара пет поредни точки, започвайки от точка на негативност и бе последван от две изплащания и хвърляне на две точки.

Българинът обаче обърна хода в своя полза с последователно шоково нанасяне на индийския лагер. PTI