Сима остава на линия, за да се класира за Олимпийските игри в Токио; Ниша, Пуджа извън състезанието: Трибуната Индия

София (България), 7 май

Индийският борец Сима Бисла запази квалификацията си за игрите в Токио, като достигна полуфиналите на световните олимпийски квалификации, но Ниша и Пуджа бяха елиминирани от състезанието, тук в петък.

Сима, която се състезаваше в категория до 50 кг, загуби само две точки по пътя към полуфинала, където се изправя срещу полякинята Ана Лукачиак за място на Олимпийските игри в Токио.

Сима, която спечели бронзовия медал на последното азиатско първенство на АФК в Алмати, беше стабилна в защитата си срещу беларуската Анастасия Янотава и вкара по четири точки във всеки период за победа с 8: 0.

Индийците бяха по-доминиращи от шведката Ема Йона Денис Малгрен, която я фиксира с 43 секунди, за да й спести мача.

Сима използваше по-добре силата си и остана агресивна. Тя водеше с 10-2, когато намери начин да надхитри опонента си.

Ниша (68 кг) загуби от българката Мими Христова на четвъртфиналите от техническото си превъзходство.

Българката изпълни превъзходно хвърляне с четири точки и тогава Ниша не можа да намери начин да пробие защитата на съперника си.

Ниша спечели началния си мач, като падна от полякката Наталия Иона Стралска.

Междувременно, Пуджа, третият индиец в състезанието, пропусна началния мач от 76 кг, загубийки 3-4 от литовката Камили Йокет.

До момента три жени индийски борци са се класирали за Олимпийските игри в Токио – Финч Фогат (53 кг), Анчо Малик (57 кг) и Сонам ​​Малик (62 кг).

Състезателят по свободен стил за мъже Сумит Малик се класира на 125 кг в четвъртък и ще се бори за златния медал по-късно днес срещу Сергей Козирев, шампион на младежката олимпиада през 2018 г.

READ  Въздействието на Кейтлин Кларк направи женския баскетбол един от най-горещите билети за всички времена