Смелите ходове на Ten Hag се отплащат при победата на Манчестър Юнайтед над Ливърпул

МАНЧЕСТЪР, Англия – И така, оказва се, Ерик тен Хаг Мога Мотивира и води своя отбор Манчестър Юнайтед до победа над страхотен противник.

Четвъртфиналната победа на Манчестър Юнайтед с 4-3 над Ливърпул на ФА Къп в неделя отговори на много въпроси относно способността на мениджъра да направи това важно, когато има значение, в ден, когато Олд Трафорд се чувстваше като непревземаема крепост в ерата на сър Алекс Фъргюсън.

Във вълнуващ мач, който имаше всичко, заместникът на Амад Диало, победител в добавеното време в края на продълженията, подпечата квалификацията за полуфинала за Купата на Англия срещу отбора от Висшата лига Ковънтри Сити следващия месец. Имад, чийто сезон бе измъчван от контузия, беше изгонен за втори жълт картон, след като свали фланелката си в знак на празнуване, в може би най-нелицеприятното изгонване за годината.

– Предавайте по ESPN+: ФА Къп, Ла Лига, Бундеслига и други (САЩ)
– Прочетете в ESPN+: Как Пеп и Клоп промениха Прайм и един друг

Тъй като бъдещето на Тен Хаг като мениджър на Юнайтед все още е далеч от сигурно, няма недостиг на ирония във факта, че Ковънтри се управлява от Марк Робинс – човекът, който често е смятан за задържането на Алекс Фъргюсън на работа с решаващия победен гол на Юнайтед. В мач за ФА Къп срещу Нотингам Форест през 1990 г. Може ли Робинс отново да държи съдбата на мениджъра на Юнайтед в ръцете си? Ten Hag със сигурност би се надявал това да не се случи.

Вече знаем, че мениджърът Юрген Клоп ще напусне Ливърпул в края на сезона и това поражение означава, че той няма да празнува четворна победа, когато премине през изходната врата на Анфийлд.

READ  Рома падна изненадано, за да смаже Удинезе и загуби мача с четири гола разлика

Това се дължи на Тен Хаг, който намери начин да превърне загубената ситуация в печеливша със смели смени, докато Юнайтед преследваше играта. Ten Hag след това хвърли предпазливостта на вятъра, като изигра последните минути на продълженията с Хари Магуайър, Диого Далот И Бруно Фернандес Формирайте временна отбранителна линия от три линии.

„Юнайтед пое много рискове и аз напълно уважавам това“, каза Клоп.

Доколко от това се е случило случайно или замислено е предмет на дебат, но Ten Hag поне повлия на резултата от играта. Първата му промяна е да замени Расмус Хоглунд с АнтъниТова се отплати, когато бразилското крило направи 2-2 късно в редовното време, отбелязвайки едва втория си гол за сезона.

До този момент Тин Хад също беше излязъл напред Кристиан Ериксен И Имад Л Коби Майно И Рафаел Варан – Двама атакуващи играчи предпочитат защитните играчи. Въпреки че се чувстваха като отчаяни мерки за отчаяни времена, решенията му се отплатиха.

След като поведе в десетата минута Скот МактоминейЮнайтед обърна преднината си, тъй като Ливърпул водеше с 2-1 на полувремето след два гола Алексис Макалистър И Мохамед Салах Точно преди почивката.

В този момент над Олд Трафорд надвисна примирение. Юнайтед загуби пет пъти този сезон, след като отбеляза първи – само Брентфорд (7) претърпя повече поражения, когато водеше – и Юнайтед изостава от един от най-добрите отбори в света.

Изглеждаше вероятно, че денят ще стане по-скоро по-лош, отколкото по-добър за Юнайтед, но след като през целия сезон бяха разпитвани за явна липса на единство и борбен дух, играчите на Ten Hag призоваха до последната капка от тези качества.

„Първите 30 минути бяха най-добрите от целия ни сезон“, каза Тен Хаг. „Действахме като отбор, но тогава имахме пропуски между линиите, а не можете да позволите това срещу един от най-добрите отбори в Европа.

READ  Автобусът на българския национален отбор по футбол пострада при "тежък пътен инцидент" в Грузия

„Те ни надиграха. След това направихме промени и поехме рискове, а играчите бяха фантастични. Беше страхотно отношение и силна вяра в победата в този мач.“

Юнайтед грабна късмета си, като Ливърпул доминираше и губеше шансове, но изравнителният гол на Антъни в 87-ата минута вдъхнови Юнайтед. Победата беше отказана без необходимост от продължения само заради забележителен фаул Маркъс РашфордКогато той стреля встрани от шест ярда с последния правилен удар.

кога Харви Елиът Постигайки 3-2, за да възстанови преднината на Ливърпул в 105-ата минута, Юнайтед изглежда беше изтощен от енергия и вяра, но в краткия сблъсък по време на почивката на продълженията Тен Хаг събра своите играчи за един последен тласък. Той отново излезе, като този път замени защитника Виктор Линделоф С атакуващия полузащитник Мейсън Маунт.

Дълго време привържениците на Юнайтед призовават Тен Хаг да бъде по-смел, да поема повече рискове и той отговаря на този призив, тъй като времето изтича срещу най-големите съперници на клуба.

Мачът вече беше като баскетболен мач – край до край, пропуски навсякъде и възможности за гол и за двата отбора. А Рашфорд, чиято липса на голове бе допринесла за неволите на Тен Хаг, компенсира ранния си пропуск, като изравни в 112-ата минута с нисък удар покрай вратаря. Каоимхин Келехер.

Олд Трафорд отново избухна, но точно когато тази класическа среща изглеждаше готова да стигне до дузпи, Имад направи 4-3 след фалцов удар от свободен удар на границата на наказателното поле на Юнайтед. Ясно се състезава с Алехандро Гарначо След като пробяга осемдесет ярда, той вкара с удар в далечния ъгъл.

READ  Арън Роджърс няма да има подкрепата на гласоподавателите за MVP на NFL: „Най-големият идиот в лигата“

Фъргюсън, който се пенсионира като мениджър през 2013 г., празнува бурно в ложата на директорите, точно както всеки друг фен на Юнайтед на терена. От управлението на Фъргюсън като мениджър на този стадион не се е случвало подобно събитие и по-малко от месец след като новият миноритарен собственик Джим Ратклиф заговори, че ще „хвърли Манчестър Сити и Ливърпул от краката им“, Тен Хаг ръководи победата, която провали надеждите на Ливърпул. Квадрант.

Това беше забележителна победа за Ten Hag, но за да може Юнайтед наистина да се завърне и Ten Hag да остане начело, клубът трябва да се радва на успеха си, вместо просто да попречи на своите съперници да го осигурят.

Тази победа показа какво може да крие бъдещето и със сигурност не вреди на шансовете на Ten Hag да остане на „Олд Трафорд“, въпреки призивите той да бъде уволнен. Но следващото предизвикателство пред Юнайтед е да спечели мач от Висшата лига срещу Брентфорд. Да можеш да направиш това, отвъд емоциите от победата над Ливърпул, е това, което наистина ще определи бъдещето на мениджъра.

„Все още се борим“, каза Ten Hag. „За дълъг период от сезона сме далеч зад това ниво, но натискаме Тотнъм и Вила. Всеки мач е финал и ние загубихме един финал от Фулъм. Нашата цел е Шампионска лига и сребърна купа.“

Ten Hag може да се наложи да достави и двете, за да има някакъв шанс да запази работата си, но тази победа го поддържа жив и силен.