Северна Ирландия WU15 победи България

Отборът за развитие на момичетата под 15 години на Северна Ирландия постигна две победи от две, когато победи домакина България в състезанието за развитие на четири отбора на УЕФА.

Те последваха победата си с 2-0 над WU15 на Черна гора с победа с 2-1 над българите вчера следобед.

Трудна победа срещу силни съперници на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливан, който е домакин на всички мачове от турнира.

Северна Ирландия игра на вятъра през първото полувреме и трябваше да парира няколко атаки на домакините.

Все пак гостите поведоха в 12-та минута. Анна Уолш се намеси в края на изчистване и подаде топката към Джесика Макгинес, която центрира към задната греда, където Софи Хътчинсън я стреля отблизо.

Вратарят Аби Смит направи страхотно спасяване в средата на полувремето, за да изравни резултата.

Но в 30-ата минута България грабна изравнителен гол с помощта на вятъра от 35 ярда.

Беше трудно първо полувреме за момичетата от Северна Ирландия, играно с пориви от почти 50 мили в час и те имаха късмета да излязат напълно на почивката.

Задържащата игра на нападателя Уолш беше изключителна, тъй като той допускаше грешки, за да намали напрежението върху защитата и халфовата линия.

Момичетата влязоха във второто полувреме с вятъра в гърба си в началото, преди той напълно да утихне в средата на второто полувреме.

Беше много равностойна битка след почивката, като шансовете на България идваха предимно от стандартни положения.

Северна Ирландия защити топката добре, въпреки че се затрудни да създаде положения.

Въпреки това успяха да излъчат победител в 82-та минута. И това е праскова на дестинация.

READ  Българска компютърна игра с moo lander cows официално излезе на 27 май - Novinite.com

Влезлият като резерва Луси Кели пусна топката към Макгинес, който беше блокиран и спечели пряк свободен удар. Макгинес се изтупа от прахта и се засили, за да го вземе – и намери горния ъгъл със сладък удар от 25 ярда.

След последния съдийски сигнал старши треньорът Стивън Греъм връчи на Макгинес наградата за играч на мача.

Последният съперник на Северна Ирландия в източно-централния български град ще бъдат островите Боро в сряда (5 октомври). Срещата в третото ниво на българския футбол за възрастни ОФК Сливен 2000 е насрочена за 14:00 часа британско време у дома.

Северна Ирландия WU15 срещу България WU15: Аби Смит, Ема Браун, Лили Хорнър, Кейтлин Карлайл, Ели МакКларнън, Софи Полок, Миа Райли, Софи Хътчинсън, Анна Уолш, Джесика Макгинес, Кайлиан Клейн. Резервни части: (Използвани) Ниам Хасан, Луси Кели, Кейти МакГърнаган, Айла Мичъл (ГК), Миа Сноди, Морган Бийти, Ейми Уин, Наднича Милс; (Неизползван) Моли Уиър.