Приятелски манш: Емил Форсберг вдъхновява Швеция за победа, Русия побеждава България с дузпа Александър Соболев | футболни новини

Впечатляващото първо полувреме от крилото Емил Форсберг проправи пътя за победата на Швеция над Армения с 3: 1 в последния им приятелски мач преди началото на Евро 2020 следващата седмица.

Форсберг даде преднина на Швеция в 16-ата минута с пряк свободен удар от разстояние, който накара вратаря Давид Юрченко да допусне грешка, когато топката се отскочи и влезе в мрежата.

Форсберг изигра и втора роля за Швеция, като удари ъглов удар на Маркус Даниелсън, за да направи 2: 0 в 34-ата минута с третия си гол в девет международни мача.

След като изигра свободна роля от позицията си по лявото крило, Форсберг спечели дузпа точно преди края на първото полувреме, но Юрченко хитро падна, за да спаси дузпата на Себастиан Ларсон.

Вахан Пешакшиян дръпна един за гостите малко след час, но Швеция вкара третия гол, когато Робин Куейсън изпрати великолепно подаване, за да накара заместника си Маркус Берг да отбележи.

Разкрита Русия в края на победата на България

снимка:
Дузпата на Александър Соболев отсъди на Русия победата въпреки неубедителното представяне

Заместникът Александър Соболев отсъди късен дузпа за победата на Русия с 1: 0 над България в последния приятелски старт преди началото на европейското първенство в петък.

Соболев тихо изпълни наказателен удар в левия ъгъл в 84-ата минута, за да изпрати българския вратар Георги Георгиев в грешната посока.

Капитанът Артем Дзюба, който беше на път да стане водещ голмайстор на Русия за всички времена, беше заменен от Соболев в 58-ата минута, за да генерира някакво обидно темпо.

Русия доминираше топката, но хладната им атака се бореше да пробие българската линия на защита. Русия пропусна възможността за откриване в 73-ата минута, когато защитникът Юрий Жирков пропиля усилията си с гмуркане на Георгиев.

READ  Пътуването на Изабела Соколова към Мезон | спорт

Русия ще срещне Белгия, най-високо класираният отбор в света, у дома в Санкт Петербург за първия си мач от европейското първенство на 12 юни. Той също ще се изправи срещу Дания и ще изненада Финландия във втората група.

Какво следва? Евро, трансферен период, 2021/22 ключови дати

Швеция стартира кампанията си за Евро 2020 на 14 юни с тежък начален мач срещу шампиона от 2008 г. Испания; Началото е в 20 часа.

Русия започва своя турнир срещу трето класираната Белгия на Мондиал 2018, у дома в Санкт Петербург на 12 юни; Отпътуване в 20 ч.

Стартът на Европейското първенство 2020 Петък, 11 юни – Само 19 дни след края на сезона на Висшата лига 2020/21 – и продължава до Неделя, 11 юли.