Дузпата на Соболев дава на Русия победа с 1: 0 над България в промоцията на Евро

Соболев тихо изпълни наказателен удар в левия ъгъл в 84-ата минута, за да изпрати българския вратар Георги Георгиев в грешната посока.

Ройтерс |

Публикувано на 05 юни 2021 г. в 23:10 IST

Заместникът Александър Соболев отсъди късен дузпа за победата на Русия с 1: 0 над България в последния приятелски старт преди началото на европейското първенство в петък.

Капитанът Артем Дзюба, който беше на път да стане водещ голмайстор на Русия за всички времена, беше заменен от Соболев в 58-ата минута, за да генерира някакво обидно темпо.

Русия доминираше топката, но хладната им атака се бореше да пробие българската линия на защита.

Русия пропусна възможността за откриване в 73-ата минута, когато защитникът Юрий Жирков пропиля усилията си с гмуркане на Георгиев.

Русия ще срещне Белгия, най-високо класираният отбор в света, у дома в Санкт Петербург за първия си мач от европейското първенство на 12 юни. Той също ще се изправи срещу Дания и ще изненада Финландия във втората група.

Тази история е публикувана от емисията на новинарската агенция без промени в текста.