Пионерите на Денвър, Минесота Маверикс преминават към финала на Frozen Four

Бостън – Денвър и Минесота ще играят националната титла по хокей на лед при мъжете в събота вечерта с шанс да напишат история за съответните си програми.

Пионерите елиминираха топ-поставения Мичиган в четвъртък в полуфиналната игра на Frozen Four с 3-2 след продълженията, напредвайки в първия шампионски мач на училището от 2018 г. насам.

Пионерите, които спечелиха титлата преди четири години, се стремят към деветото първенство по хокей за мъже в историята на програмата, което да изравни Мичиган повече от всякога в дивизия I на NCAA.

„Това беше наистина добър хокейен мач“, каза треньорът на Денвър Дейвид Карл. „Очевидно сме развълнувани, че сме в положителния край.“ „Нашите момчета останаха с това, свършиха работата и все още сме в Бостън до събота.“

Минесота Стейт победи съперника си Минесота с 5-1 в полуфиналния мач. Това ще бъде първата поява на Маверикс в мач за национална титла. Щатът Минесота направи първата си Frozen Four миналата година, като загуби на полуфиналите от St. Cloud State.

„Замръзналата четворка не се получи така, както искахме. Оттогава сме на пътешествие, за да се опитаме да се върнем тук“, каза треньорът на щата Минесота Майк Хейстингс. „Така че сега искаме да се опитаме да се възползваме от възможността, която тези хора имат.“

Стейт Минесота поведе благодарение на два гола през второто полувреме на топ защитника Бентън Мас и страхотния ляво крило Реджи Луц, който победи вратаря на Gopher Джъстин Клоуз. Те отбелязаха три гола през третото полувреме. А първият нападател Ондрей Павел реализира ударна точка от първия защитник Джак Макнийли в началото на последния период. Добрият нападател Дейвид Сили направи резултата 4-1 с малко повече от шест минути до края. Младши Брендън Фюри отбеляза празен гол в мрежата и отбеляза победата.

READ  Джо Бъроу носи шлем на Chiefs на старата вирусна снимка

Маверикс играха солидна защита пред звездния вратар Драйдън Маккей, който направи 16 спасявания. Единственият гол на Gopher дойде в един от редките гафове на Минесота в играта: След 11 минути до края на първото полувреме, в почивка 2 срещу 0 от завъртането на Маверикс, нападателят Матю Нис отбеляза, за да даде преднина на Минесота.

Макей, старши, получи аплодисменти на „Hobie Baker!“ Фен на Маверикс в тълпата, той стигна до финала на наградата за отличия на колежански хокеист, която ще бъде раздадена в петък вечер в Бостън. Другите финалисти са нападателите Боби Бринк от Денвър и Бен Майърс от Минесота.

Денвър и Мичиган откриха полуфиналите си на Frozen Four по-рано вечерта с ожесточена битка между два дълбоководни отбора.

Голът на лявото крило Картър Савой с 5:07 остана в първото продължение спечели мача на Пионерите. Wolverine се опита да атакува, преди дискът да бъде защитен. Денвър събра оборотите на топката, а пасът на голмайстора Бринк бе превърнат от десния ъгъл от Савой в предната част на мрежата, изпращайки пионерите да празнуват и изпратиха топ-поставените Върколаки у дома.

„Те обърнаха диска на синята линия там. Опитах се да го подавам на Боб, ударих стълб и след това очевидно го върнах. Този пас беше страхотен. Получих първия удар и след това получих отскока“, каза Савой. „Няма думи, с които да го опиша. Най-доброто чувство някога.“

Брет Стейпли и старшото дясно крило Камерън Райт отбелязаха останалите голове за Денвър, чиято стабилна игра в неутралната зона остави динамичните офанзивни играчи на Мичиган извън листата.

Беше мач 1-1, който влезе в третия ининг. Пионерите поведоха с 14:24 до края на третия мач. Топката беше върната към защитника Майк Бенинг в правилната точка, чийто удар с китката беше отразен от Райт покрай Ерик Портильо.

READ  Цели и резюме на приятелския мач Франция 3-0 България 2021 | 07.02.2021

Но Мичиган изравни при 10:51 до края в третия мач. Играта започна с разтегнат блок на Марк Естапа с удар на защитника на Денвър Анте Томисто. Майкъл Пастогов от Мичиган притича към отделението. Пасът му се отклони в средата на леда, но Томас Бордело, умният втори удар, забави преднината си, за да се възползва от отскачащата шайба, за да изравни равенство, което ще доведе до допълнително време в края, когато Денвър завърши състезанието Wolverines.

Загубата тласна Мичиган към несигурност извън сезона. Wolverines имат седем играчи, избрани в първия кръг на драфта на НХЛ, включително четирима от първите пет селекции в драфта за 2021 г. Защитникът Оуен Пауър, поставен миналата година, се очаква да подпише Бъфало Сейбърс след шампионата на NCAA.

Договорът на треньора на Мичиган Мел Пиърсън изтича на 30 април. На въпрос дали ще бъде треньор на Wolverines през следващия сезон, Пиърсън каза: „Ще говоря само за играта и нашия отбор тази вечер.“