Денвър Пайънърс преминават към финала на Frozen Four с победа с 3-2 над Michigan Wolverines на OT

Бостън – Денвър победи Мичиган с 3-2 в продължение на полуфиналите на Frozen Four при мъжете в четвъртък, за да се класира за мача от Националното първенство по хокей на лед в събота вечер в TD Garden в Бостън.

Голът на Картър Савой при 5:07 остана в първото продължение спечели мача на Пионерите.

Пионерите ще се изправят срещу победителя от друг полуфинал между Минесота и Минесота Стейт. Това е първият шампионски мач за Денвър от 2018 г., когато тя спечели титлата.

Денвър, класиран под номер 4 в турнира, се стреми към деветото първенство по хокей за мъже в историята на програмата, което да изравни Мичиган в историята на NCAA Division I.

Победителят в продълженията дойде в резултат на небрежна игра на Мичиган в неговия собствен окръг. Wolverine се опита да атакува, преди дискът да бъде защитен. Денвър събра обороти, а пасът на голмайстора Боби Бринк беше превърнат от десния ъгъл от Савой в предната част на мрежата, пращайки Пионерите в празнуване за най-добрия Wolverine.

Мачът между Пионерите и Върколаците не беше офанзивната дузпа, която мнозина очакваха. Вместо това беше интензивна битка между два талантливи и задълбочени отбора, която се прехвърли в предишните правила.

Денвър поведе с 1:0 с 8:38 от почивката с гол на Брет Стейпли, негов 17-и за сезона. Защитникът Джъстин Лий изстреля шайбата. С играч на Пионерите на прага си, вратарят Ерик Портильо обърна удара в дупката. Това е мястото, където Stable събра, Portillo удари своя куотърбек Мати Пенърс и мушна в откритата мрежа за преднина на Денвър.

Пионерите вкараха, преди Мичиган да отбележи удар към целта, тъй като Върколаците най-накрая сложиха диск на вратаря на Денвър Магнус Крона при оставащото 3:56.

READ  Доклад на ATP: Даниил Медведев победи Яник Сенер във Виена – Спорт

Посланието на треньора на Мичиган Мел Пиърсън към своите играчи след тренировка в сряда беше да се „фокусират върху началото и подготовката“. Първото полувреме завърши с предимство на Денвър, а пионерите бяха 20-1-1, когато отбелязаха първия гол и 15-0-1 поведоха след първото полувреме.

Отборът на Wolverines проведе мача при равенство 1-1, оставяйки времето при 15:57 през второто полувреме с гол на Джими Ламбърт. Дясното крило Нолан Мюил показа превъзходна демонстрация на контрол върху диска, когато влезе в зоната, запалвайки турнира в Мичиган с колегите от старша възраст Гарет Ван Уей и Ламбърт. В крайна сметка дискът се върна при Нолан зад мрежата на Денвър и изстреля Ламбърт отпред, за да вкара изравнителен гол, негов шести за сезона.

Мичиган натисна в следващите няколко минути на периода, но се бори с изпълнението, включително четири офсайд мача и блъскане един към един, което беше анулирано, когато Портило загуби шлема си след спасяване. Денвър завърши периода с предимство от 16-9 удара, тъй като пионерите не се възползваха от единствената възможност за игра на отборите през този период.

Пионерите поведоха с 14:24 до края на третия мач. Топката беше върната към защитника Майк Бенинг в правилната точка, чийто удар с китката отклони Райт покрай Портило. Това беше 22-ият гол на първото крило този сезон в 40 мача.

Но Мичиган изравни 2-2 с оставащото 10:51 в третия сет. Играта започна с разтегнат удар на Марк Естапа с удар на защитника на Денвър Анте Томсто. Майкъл Пастогов от Мичиган притича към отделението. Пасът му мина в средата на леда, но неговият нападател на втория курс Thomas Bordello хитро забави преднината си, за да се възползва от отскочилата шайба за изравняване.

READ  Българският президент иска трета страна да състави правителство | татко

Върколаците убиха силов мач в Денвър, след като дузпата на нападателя на Брендън Брайсън беше на борда. След 5:31 остава новият нападател Маки Самошкевич със свирка за коментара си и освирквания от голям брой фенове на Мичиган по трибуните. Но Върколаците убиха и това.

Загубата изпраща Мичиган в несигурност извън сезона. Wolverines имат седем играчи, избрани в първия кръг на драфта на НХЛ, включително четири от първите пет селекции в драфта за 2021 г. Очаква се защитникът Оуен Пауър, класиран под номер 1 като цяло, да подпише Бъфало Сейбърс след шампионата на NCAA. Пиърсън също няма договор след този сезон.