Никат Нитху спечели златото от мемориалния боксов турнир Strongja Memorial в България

Индийски медалистки боксьори – Никат Зарийн (вдясно), Ниту (в средата) и Нандини позират за снимка | Кредит на изображението: BFI

Индийските боксьори Никат Зарийн и Ниту спечелиха златни медали на 73-ия мемориален шампионат по бокс в София, България, на 27 февруари.

Никат спечели втория си златен медал, побеждавайки с 4-1 във финала за жени до 52 кг на най-стария международен турнир по бокс в Европа. Преди това той спечели титлата на Мемориала на Strongja през 2019 г.

Във финала при жените до 48 кг Ниту победи действащата бронзова медалистка от световното първенство за младежи Ерика Причиандро от Италия с 5-0.

Тъй като Нандини също излезе на сцената в категория +81 кг и подписа с бронзов медал, индийският отбор приключи кампанията си с три медала, която е част от първата експедиция на Индия тази година.

Срещу украинката Тетяна Кобе, Никот отстъпи агресивно от думата на своя опитен съперник, тъй като мачът не започна страхотно. 34-годишният бивш бронзов медалист от Световното първенство Коби използва опита си, за да отблъсне Никат. Но с напредването на мача индийският играч повиши увереността си и поведе с 4-1 в първия рунд.

அணி 𝐒𝐇𝐎𝐖💪 Индийски отбор 🇮🇳 73-та кампания #StranjaBoxingTournament завършва 73-ия #StranjaBoxingTournament, включващ 2022 медала. Честито!
Ajaysingh_SG | Depozo_M

Никат, 25-годишен боксьор от Телангана, спечели мача от Red Hot Farm. Олимпийските игри в Токио Турчинът Nass Kogroklu, който спечели сребърния медал на полуфиналите, се бори добре и беше видян с пълен контрол до края на състезанието.

Преди това, நிது, От Харяна, започна предпазливо и отне време да се успокои. Той запази дистанцията и изпита силата на младия италиански боксьор Прискиандро. Нямаше силни удари, но мачът беше много ангажиращ в близкия втори рунд, като двамата боксьори си размениха удари.

READ  Българският Fly2Sky пласира A321 с Icelandair, airBaltic

Двукратният световен шампион за младежи Ниту, който изпече Хана Окода от Украйна, която спечели сребърния медал от световното първенство в последния турнир, се държеше агресивно между двамата и смая италианския си опонент. . Начело на първите два кръга в своя полза, Ниту работи усилено за точка в последните три минути за Присила и лесно спечели златния медал за Ниту, който спечели турнира единодушно.

Първият мач от серията „Златен колан“ и Световното боксово турне на Международната боксова асоциация показаха оживения бокс в присъствието на топ боксьори от 36 страни, включително силни боксови нации като Казахстан. Италия, Русия и Франция.