Медведев изпрати пакети в четвъртия кръг на Индиън Уелс

(Ройтерс) – Даниил Медведев отпадна от четвъртия кръг на Индиън Уелс в сряда, когато безупречният старт на втория номер в света се превърна в кошмар след загуба с 4-6 6-4 6-3.

Медведев счупи Димитров, за да открие мача, като пропусна почти перфектен първи сет, в който спечели всички, освен четири от първите си точки за сервис, и изстреля три аса само с пет валидни грешки.

Руснакът, който спечели първата си голяма титла на US Open миналия месец, направи два пробива във втория сет и изглежда е готов за лесна победа.

Регистрирайте се сега, за да получите безплатен неограничен достъп до Reuters.com

Но Димитров се завърна силен, като спечели пет поредни игри, за да овладее инерцията, докато Медведев се разпадна, като включи точка за пробив, за да завърши втория сет, преди да спечели още три поредни игри, за да отвори третия.

„Малко по малко се опитвах да остана в мача, да остана в момента, наистина да се боря през всяка възможност, която имах“, каза Димитров след мача.

След загубата с 15-40 и 4-1, разочарованието на Медведев се засили, тъй като той пропусна първия си сервис и гневно хвърли ракетата си на земята. След това направи двоен фаул, като даде почивка на Димитров.

Медведев направи брейк на бек и след това удържа своя сервис, но беше твърде късно, тъй като световният номер 28 завърши зашеметяващо завръщане в следващия мач, преди да вдигне високо ръце за победата.

„Много исках да изиграя този мач, за да бъда напълно честен“, каза Димитров пред репортери. „Мисля, че това, което успя да постигне в миналото, например година и половина, беше много впечатляващо. Мисля, че наистина ме тласка към направи по-добре.“ .

READ  Наказанието на Голямата десетка на Джим Харбо от Мичиган беше небрежно, прибързано и не удовлетворяваше никого

Медведев, който спечели четвъртата си титла от Мастърс 1000 по-рано тази година в Торонто, каза пред репортери, че се е мъчил да контролира топката, особено при първия сервис, и каза, че е бил уморен, когато Димитров „превърна ключа“.

„Не си спомням да съм губил три мача на сервиса, дори четири мача на сервиса някога, мисля, на твърди кортове“, каза той.

„Това показва колко бавни са тези игрища и условията, като кал, бих казал, което не ми харесва, защото загубата на четири сервиса е неприемлива.“

Димитров вече има две победи над Медведев и ще се изправи срещу осмия поставен Хуберт Хуркац на четвъртфиналите.

(Репортаж от Ейми Тенери в Ню Йорк; Редактиране от Кристиан Шмолингер и Мураликумар Анантараман

Нашите критерии: Принципи на доверието на Thomson Reuters.