Катар победи България с 2:1 в приятелска среща

Катарските футболисти отпразнуваха втория си гол вчера.

Доха: В приятелски мач на стадион Education City вчера азиатският шампион Катар победи България с 2:1 с попадение във всяко полувреме.

Треньорът на Феликс Санчес Ал Анаби, който игра в първия си международен отбор след Купата на Арабските футболни футболи на ФИФА през декември, унищожи балканския отбор в закачлива игра, като показа добро шоу както в атака, така и в защита.

Нападателят Акрам Афиф изведе Катар напред на 52-о място в системата на ФИФА с клиничен удар в 27-ата минута.

При отсъствието на контузения Хасан ал Хайтос Паулим Гауки изведе отбора за първи път в 74-ата минута. Той комбинира свободния удар на Афиф с издигащ се удар с глава, за да победи вратаря Николай Михайло.

Вратарят Мешаал Паршам вчера многократно изобличи България за акробатичните му услуги.

Домакините на Световното първенство по футбол през 2022 г. сега се срещат със Словения на същото място във вторник във втория си приятелски мач.

Ръководството на катарския отбор планира да проведе два приятелски мача като част от подготовката си за Световното първенство. Последните две години включваха Копа Америка, Златната купа и регионалните квалификации за Световното първенство на ЕС за FIFA Showpieces на Ал Анаби.

По-рано на стадиона на Education City Stadium, Jaka Bijoul отбеляза първия си международен гол в добавеното време, завършвайки Словения 1-1 в приятелска среща.

Играчите на Словения отпразнуваха късно равенство срещу Хърватия на стадиона на Education City Stadium вчера. Изображение: Twitter / ФА Словения

Анджей Грамарич поведе в 39-ата минута с удар за втората Хърватия на Мондиал 2018.

READ  България регистрира смъртни случаи от Говит-19 при ниски имунизации

Той отбеляза гол един срещу един за словенския вратар Джон Облак, използвайки дълъг пас, предоставен от Duje Calleda-Currant.

При втория вляво Бижол изравни, след като ударът му с глава се отби от долната част на гредата и прекоси линията.

Хърватия, чийто треньор е Слатко Талич, ще се изправи срещу България на същото място във вторник във втория си и последен приятелски мач в Катар.