Канада победи България на Световното първенство по волейбол за жени през 2022 г

Киера Ван Рик (YouTube)

Отборът на Канада достигна .500 на Световното първенство по волейбол за жени през 2022 г. в Лодз, Полша. В петък Канада победи България в четири сета, 25-21, 25-27, 25-20, 25-15. Това беше втора победа на Канада за два дни след победа над Казахстан в поредни сетове 25-14, 25-16, 25-11 в четвъртък.

При победата на Канада в петък четирима канадци достигнаха двуцифрен брой точки. Киера Ван Рик от Ню Уестминстър, Британска Колумбия, поведе Канада с 22 точки. Алекса Грей от Летбридж, Албърта имаше 19 точки, Хилари Хау от Калгари, Албърта имаше 17 точки и Емили Маглио от Кранбрук, Британска Колумбия имаше 11 точки. Бри Кинг от Лангли, Британска Колумбия и Хау водеха Канада с по две блокади, а Маглео водеше Канада с три аса.

В момента Канада е четвърта в група C след Сърбия, САЩ и Германия. С тази победа Канада всъщност се класира за втория кръг, където ще играе с първите четири отбора в група B. Въпреки че Канада вече се класира за следващия кръг, техният мач срещу Германия в събота е решаващ. Това е така, защото техният резултат срещу Германия ще ги види в следващия кръг, а Канада е без победа срещу съперник от Pool C, който е напреднал досега. Канада загуби от Сърбия и Съединените щати за откриването на Световното първенство по волейбол за жени в Холандия.