Какво научихме в резултатите от седмица 11 на НФЛ: скок на каубоите, разтягане на лъвовете, зарядни устройства все още останаха, още

Двамата мъже, които стоят зад династията на Далас Каубойс през 90-те години на миналия век, претърпяха десетилетен спор в неделя, като собственикът на отбора Джери Джоунс най-накрая… накрая – Беше взето решение бившият треньор Джими Джонсън да бъде назначен на Почетния пръстен на отбора.

Отне само 30 години.

„Наистина мислех, че е време и исках да го направя тази година“, каза Джоунс в неделя, когато Каубоите започнаха мача си срещу Пантерите.

И това беше най-интересното нещо, което се случи в Шарлът, тъй като Далас стигна до 7-3 след убедителна победа с 33-10 над най-лошия отбор в лигата. Това е шестата победа на Каубоите за сезона с 20 или повече точки, отново обвързана със силен ден от Дак Прескот (два тъчдауна, без прихващания) и защита, която наложи две проигравания. Дръжте под око корнербека Дарън Бланд през последните седем мача от редовния сезон: Той имаше още шест избора в неделя, което му даде четири тази година. Още един и притежава рекорда за всички времена в лигата.

В Бъфало, пет дни след като треньорът Шон Макдермот уволни офанзивния координатор Кен Дорси и четири дни след като куотърбекът Джош Алън призна, че „гърбовете ни са опрени до стената и часовникът тиктака“, Билс победиха Джетс с 32-6. Това е първата победа на Бъфало от три седмици, въпреки че все още не е ясно колко важна ще бъде победата над тази версия на Джетс. Ню Йорк най-накрая остави Зак Уилсън на пейката през четвъртата четвърт, а Робърт Салех каза след мача, че не е сигурен кой ще започне в петък срещу Делфините. За Билс ги очаква по-тежко изпитание следващата седмица във Филаделфия.

В Маями Делфините победиха подмладения отбор на Рейдърс с 20-13, тъй като Тайрийк Хил остана на пистата за първия си сезон на 2000 ярда в историята на лигата.

Във Вашингтон борещите се Джайънтс спечелиха третата си победа за сезона след две уловки на Сакуон Баркли и шест шатаута от защита.

В Лос Анджелис Рамс вкараха последните 10 точки в мача, след което оцеляха при опит от 55 ярда на Джейсън Майърс от Сийхоукс, който Просто Той пропусна бягството при победа със 17-16. Това беше първа загуба на Майърс от седмица 4 и първа победа на Рамс от месец.

В Сан Франциско Brock Purdy и 49ers продължиха да продължават оттам, откъдето спряха преди седмица в Джаксънвил, побеждавайки Bucs с 27-14. След три загуби в средата на сезона, Сан Франциско постигна две убедителни победи, а Пърди беше отличен, като направи 40-за-47 за 629 ярда, шест тъчдауна и нито един избор, откакто се завърна от сбогуването. (Той имаше перфектен рейтинг от 158,3 пасиращи в неделя.) След две седмици се очертава мач-реванш за шампионата на NFC с Eagles.

Ето какво се открои от седмица 11:

Не спи в Денвър…

Може би Ръсел Уилсън се е върнал.

Може би Бронкос също.

За втора поредна седмица красиво хвърляне от висока дъга от Уилсън към Кортланд Сътън беше разликата в победата на Денвър.

Денвър изоставаше от викингите с пет при оставащи 3:17, когато Уилсън започна удар от 10 игри и 75 ярда. Кулминацията беше в тъчдаун от 15 ярда на Сътън в ъгъла на крайната зона с 1:09 до края, решаващата игра при обратната победа с 21-20. Това беше първият тъчдаун на Бронкос през цялата нощ, след като атаката многократно спираше в червената зона, задоволявайки се с пет гола от полето. Денвър спечели четири поредни победи, като последните три бяха срещу Чийфс, Билс и сега Викингите, всички отбори над .500 към този момент. Уилсън е участвал в четири победни серия този сезон.

READ  Последната прогноза на ATP София - Рон срещу Хойслер

Бронкос (5-5) остават най-големият претендент в картината на плейофите на AFC. Това начало от 1 до 4 се чувства като преди цял живот.

Това беше първата загуба на Джошуа Добс в три мача с Викингите, откакто беше разменен от Аризона миналия месец – технически той не започна първия си мач за Минесота, но хвърли два тъчдауна при победата. Той е събрал общо седем тъчдауна през този период, победи над Атланта, Ню Орлиънс и загуба от Денвър, но той направи прихващане в неделя вечер – и почти хвърли още няколко. Всякакви шансове за победа в мача бяха бързо затворени в лицето на безмилостното устремно пасиране на Денвър и викингите обърнаха топката при падания.

зарядно зарядно (отново)

С редки изключения през последното десетилетие – и може би връщайки се още по-назад – Chargers бяха абсолютно същият отбор. Способен полузащитник. Списък на талантливи хора. Разочароващи резултати.

Сега ерата на Брандън Стейли изглежда е достигнала критичен момент и не е трудно да се мисли, че следващите седем мача ще определят дали той да се завърне като старши треньор на отбора през 2024 г. Един от най-добрите защитници във футбола е Джъстин Хърбърт и защита, която се нарежда на трето място в общата заплата ($97 милиона спрямо тавана). Имаше шум преди началото на сезона – и обикновено има с този отбор – но след 10 мача резултатите ги нямаше.

Лос Анджелис вече е 4-6, трети от дъното в AFC. Откакто Стейли пое управлението през 2020 г., защитите са класирани на 29-то, 21-во и 24-то място по разрешени точки.

Загубата в неделя с 23-20 от лош отбор на Packers говори много за това. Защитата позволи на куотърбека на Грийн Бей Джордан Лав да измине първия ден на 300 ярда в кариерата си, без да форсира нито един обрат. Хърбърт хвърли 260 ярда и два тъчдауна въпреки три изпускания от приемниците му, включително едно от Кийнън Алън на голлинията. Остин Екелър се промъкна в 5. Асанте Самуел младши извърши наказание за намеса при подаване с фаул на трети и 20, което даде на Пакърс първи даун.

Въпреки че Джъстин Хърбърт отчете над 330 ярда, Рашан Гари (в центъра) и Packers намериха начин да осуетят Chargers. (Тюрк Мейсън/USA Today)

До края на играта Chargers отново намериха начин да загубят мач с един резултат. Досега пет от шестте загуби на Chargers този сезон са дошли с гол от игра или по-малко. Те все още не са побеждавали отбор с победен рекорд.

„Имам пълно доверие в начина, по който играем, пълно доверие в себе си като (отбранителен) играч, в начина, по който преподаваме и планираме, пълно доверие в това“, каза Стейли. Пресконференция след мача. „Трябва да съберем тази група и да го правим последователно.“

READ  България: Кой беше избран за най-добър спортист на годината - Novinite.com

Контузията на глезена на Джоуи Боса – звездата в защитата, който напусна играта през първата четвърт и беше емоционален, когато беше изнесен от терена в количка – няма да помогне. За отбор, който не е печелил титла в дивизия от 2009 г. насам и не е напредвал в мача за първенство на конференцията от 2007 г. насам, включително миналогодишната преднина от 27-0 в кръга на Wild Card в Джаксънвил, този сезон се чувства като повече от същата история .

Но този път, дори и с всички таланти в този списък, изглежда, че дори няма да има място в плейофите.

Трябва да се чудите колко още може да продължи собствеността, докато гледате как се развива същият сценарий.

Най-добрият черен отбор от ерата на Бари Сандърс? Или по-дълго?

Беше вълшебен сезон в Motor City, тъй като Lions на Дан Кембъл се превърна в една от най-добрите истории на NFL. Неделя беше последната глава и една от най-невероятните: Неговият отбор, възпрепятстван от три прихващания на Джаред Гоф и четири общи загуби, изоставаше от слабите Мечки с два резултата четири минути преди края на четвъртата четвърт.

Това изглеждаше като грозна загуба, тъй като след четири кратки дни предстоеше мач за Деня на благодарността срещу Пакърс, излъчван по националната телевизия.

След това Детройт вкара последните 17 точки в мача и подпечата победата със спасителен удар на Ейдън Хътчинсън.

„Налягането се повиши и сърдечната честота се стабилизира“, каза Кембъл.

Кембъл Лъвовете вече са 8-2, най-добрият рекорд на франчайза от управлението на Кенеди. Той е сред фаворитите за Треньор на годината. Победата с 31-26 над Чикаго в неделя развали най-вече окуражаващото завръщане на куотърбека на Bears Джъстин Фийлдс, който изигра първия си мач от месец и завърши със 169 ярда и тъчдаун срещу DJ Moore.

Нападението на шестия в класирането на Лъвовете отбеляза 25 или повече точки шест пъти този сезон. Гоф беше ключов – напускането на Рамс съживи кариерата му в Детройт и той говори за това в неделя: Въпреки цената на трите прихващания, Гоф беше опериран в края на мача, водейки тъчдаун от 75 и 73 ярда, за да открадне победа в последната четвърт. Целостта на лентовите чанти на Hutchinson осигури удивителния знак.

Въпреки възраженията на Страуд, тексасците остават силно мотивирани

Хюстън Тексас спечелиха всичките седем мача през сезоните 2021 и 2022 г., като в процеса участваха петима куотърбекове и двама старши треньори – Дейвид Къли и Лови Смит.

Тогава ДеМеко Райънс се прибра у дома и всичко беше различно. Само дни преди Деня на благодарността отборът на Райън в Тексас е сред най-добрите отбори във футбола, след като спечели три поредни титли и шест от последните осем.

Хюстън (6-4) спечели третата си поредна победа в последните секунди в неделя, преодолявайки късна атака от Кайлър Мъри и Кардиналс, за да спечели победа с 21-16, която поставя тексасците в момента под шестия поставен в плейофната картина на AFC. Си Джей Страуд, фаворитът за наградата за офанзивен новобранец на годината в НФЛ, се бори през първия ден с три прихващания в кариерата си – едното от които дойде с наклонено подаване – но все пак успя да подаде за 336 ярда и два тъчдауна, неговата пета игра на 300 ярда. Още този сезон.

READ  Всяка дума от Микел Артета след Куи Лутън | Пресконференция | Новини

Десет мача в кариерата си, той има четвъртия най-много асистенции за всички времена.