Грешка на Маркес Валдес-Скантлинг елиминира Чийфс в техния реванш за Супербоул срещу Грити Ийгълс

Маркес Валдес-Скантлинг включи джетовете си и Филаделфия Ийгълс преминаха зад корнербека Брадли Роби за няколко ярда и протегнаха ръце.

С по-малко от две минути игра куотърбекът Патрик Махоумс стреля с пас от 45 ярда в двете ръце на Валдес Скантлинг. След това пасът се отби от пръстите му и Валдес Скантлинг се промъкна на пет ярда от крайната зона, докато опипа топката и последния близък шанс на Чийфс за победа.

След удар и незавършен мач по-късно, Chiefs се примиряваха със загубата си с 21-17 от отбора на Eagles, който бяха победили девет месеца по-рано в Super Bowl.

Това означава, че ако приемете звука на шлема, който гърми от стените на тунела, като знак за приемане.

Махоумс знаеше, че тъчдаунът ще преследва Валдес Скантлинг. Полузащитникът настоя, че е можел да хвърли по-малко взискателен пас, добавяйки, че само по себе си спадът на Валдес-Скантлинг не е ключът към третата загуба на Чийфс за годината.

„Изправихме се срещу един от, ако не и най-добрия на „Най-добрият отбор в NFC и ние бяхме много близо“, каза Mahomes след 24-от-43, 177-ярдова вечер с два тъчдауна и прихващане. „В NFL, ако не направите тези големи игри в големите моменти, в червената зона и в тези двуминутни тренировки, вие губите. И това е, което направихме днес.“

„Започва с мен. Трябва да правя по-добри хвърляния в определени моменти, да продължа да движа топката надолу по терена и да бъда по-последователен през целия мач.

Като оставим настрана смирението на Mahomes, скорошната загуба на Chiefs разкри ясната му ахилесова пета пред света на NFL по националната телевизия. Междувременно Eagles напомниха на лигата, че те печелят по същия начин, по който Chiefs губят.

Те може да използват тази рецепта, за да постигнат победата, която толкова отчаяно искат, през февруари.

Махомес казва, че „не съжалява“ за пропуснатия пас от Валдес-Скантлинг

Треньорът на „орлите“ Ник Сириани не изчака въпроса как се справя защитата му.

READ  Карл-Антъни Таунс от Минесота Тимбъруулвс се възстановява в мач 4 победа над Мемфис Гризлис

Ще остане ли защитаващият титлата на Супербоул без гол след края на първото полувреме?

„Знам, че не попитахте за защита, но аз ще говоря за защита“, каза Сириани пред репортери по средата на медийната конференция след мача. „Не мога да кажа достатъчно за работата, която свършиха нашият дефанзивен щаб и дефанзивни играчи.“

Сириани беше прав: представянето на Ийгълс от два мача с нулева точка след полувремето подчерта техния интелигентен фронт офис (здравей, Кевин Баярд трейд) и впечатляващия първогодишен координатор на защитата Шон Десай (дори Махоумс знаеше, че Ийгълс го направиха умишлено. ) Притискайте го да хвърля към по-малко надеждни цели) и изпълнявайте през всичките три нива на защита.

Но честно казано: изпадането на Валдес-Скантлинг и офанзивните проблеми, които обрекоха Чийфс в понеделник, казват много повече за Канзас Сити, отколкото за Филаделфия.

Това беше третият пореден мач, в който Канзас Сити не успя да отбележи след полувремето.

Нападателите на пасовете на Chiefs сега водят в лигата по отпадания с 26, според ESPN Stats & Info.

Mahomes със сигурност може да поеме вината за възприеманите области, в които може да подобри своята точност и комуникация. Треньорът на Чийфс Анди Рийд отхвърли идеята, че играчите му не са на една и съща страница, вместо това твърдейки, че те са „на една и съща страница, но вероятно сме се разминали“.

Тази марка коства игрите на Chiefs, в които защитата им игра достатъчно добре, за да спечелят (помислете: пет чувала на Eagles QB Jalen Hurts само през първото полувреме в понеделник). Mahomes може да каже, че „ще продължи да стреля“, но успехът в NFL изисква два способни отбора. Твърде често напоследък игрите на Chiefs имат само една игра.

READ  Пиратски слухове: Тампа Бей може да търгува с Аарън Роджърс

„Не съжалявам“, каза Махомес за доверието си във Валдес-Скантлинг по време на мача. „Те са си сътрудничили с Травис три пъти [Kelce] Така че отидох при момчето, което спечели на терена, а Маркес спечели на терена. Той просто не излезе с топката [so we] Трябва да продължим да се опитваме да се подобряваме.

„Защитата ни държи в мачовете. Ако успеем да намерим начин да станем малко по-добри в нападение, ще спечелим много от тези мачове.“

Eagles в този формат вече са такива.

„Песъчната, мръсна и лоша“ причина Eagles да вярват, че още един мач след сезона е на хоризонта

Не, Сириани подчерта през миналата седмица и отново в понеделник вечерта, че Eagles не гледат на това като на игра за отмъщение.

„Не си мислехме: „Дойдохме тук, за да отмъстим за загубата“, защото те са различни“, каза Сириани. „Това е игра с различен размер. [The Super Bowl] — Беше за всичко.

Но Eagles отпразнуваха надиграването на талантлив и натоварен отбор при победата в тежка пътна обстановка с мокри метеорологични условия.

„Който и да спечели този мач, ще го направи по жесток, мръсен и лош начин“, каза Сириани. „Успяхме да излезем на върха.“

Опитните фенове на NFL не трябва да се изненадват.

Защото докато Chiefs редуваха късните бягства от близки игри и пропиляването им, Eagles стабилно си проправяха път назад или поддържаха преднината си.

Филаделфия отбеляза средно 13,9 точки през второто полувреме в сравнение с 5,3 за Чийфс.

Марката на Eagles е на четвърто място в лигата. Шефовете са мъртви последни, на 0,7 точки зад 2-9 Аризона Кардиналс, които са втори.

Хъртс се втурна за двата тъчдауна на Ийгълс през второто полувреме, създавайки първата преднина на Филаделфия за вечерта с 6:23 до игра. И неговите пасове от 150 ярда не отразяват нивото на умствена обработка, което той правеше на терена.

READ  Българският боксьор Борис Станчов почина, докато се биеше с лиценза на свой братовчед

Близо една трета от въздушния ярд на Хъртс дойде при начална топка от 41 ярда към ДеВонта Смит, която прескочи Ийгълс до линията на 1 ярд, създавайки почти локдаун „Братски удар“ за тъчдаун. Горната част на рухналия джип беше много по-малко координирана, отколкото изглеждаше равновесието му.

Сириани призна, че не е платил гоубола, платен от Хъртс.

„Огромна игра, която Jalen всъщност провери [and] „Каква проверка“, каза Сириани. „Това правят добрите защитници: те правят три или четири отигравания, които променят играта в съзнанието им.

— Джалън го направи тази вечер.

Има основание да се смята, че ще го направи отново.

И така, докато Chiefs все още несъмнено биха предпочели пръстените си от Super Bowl пред хвалбите в понеделник вечер, а Eagles ще продължат да рекламират поговорки, че най-добрата част от победата в понеделник е, че това е следващият им шанс за победа, мачът в понеделник научи феновете на много за какво… Той може да се очаква в следсезона тази година.

Изключването на Mahomes е риск, но сегашният състав на Chiefs е толкова недостатъчен в способността да хване топката, че има основателна причина да се смята, че дори той не може да го компенсира.

Междувременно 9-1 Ийгълс имат най-добри резултати в лигата на Деня на благодарността, защото те не просто правят игри, те правят игри в моментите, от които се нуждаят най-много, за да спечелят мачове – дори след като обстоятелствата на предишния мач увеличиха риска от тези пиеси.

Не мисля, че играхме чисто тази вечер; „Не е близо до нашия стандарт“, каза Хъртс. „Но нещото, което не можете да тествате или измерите, е устойчивостта, която притежава един екип и способността да упорства, да вижда нещата докрай и да ги преодолява. И този отбор притежава това.

„Все още не сме се представили на нашето ниво, но продължаваме да търсим начини да печелим. И когато печелите мачове, както ние печелим, това изгражда много характер.