Италия изравни европейския непобеден рекорд при равенство с България

Флоренция, Италия, 2 септември (Ройтерс) – Италия не загуби 35 мача, за да изравни европейския рекорд, поставен от Испания, но в крайна сметка завърши наравно 1-1 с България в квалификацията за Световната купа за група С. Четвъртък

В първия мач след спечелването на европейското първенство през юли Федерико Сиса не губеше време да подчертае Италия, завършвайки спретнато за 16 минути.

Аданас Илиев изравни срещу хода на мача пет минути преди почивката, но първият гол, който Италия отбеляза досега в квалификационната си кампания за Световното първенство.

През второто полувреме имаше едностранно движение, тъй като домакините търсеха победителя, но Zero Immobile беше отстранен от тесен ъгъл без усилие, а страната на Роберто Манчини изглежда не отвърна.

Италия беше в силна позиция да стигне до Световното първенство догодина в Катар, оглавявайки групата с 10 точки от четири мача и четири точки от Швейцария на второ място.

„Имахме шанс да спечелим, бързахме и малко пилеехме за притежание“, каза капитанът на Италия Леонардо Предчучи пред Roy Sport. „Искахме да отпразнуваме новия старт с победа пред нашите фенове.“

Петдесет и три дни след победата на Евро 2020 над Англия, Италия започна с девет играчи на терена онази славна нощ на „Уембли“.

Програмата на живо играеше чист един-два с Immobile, преди да намери долния ъгъл на Напред, а Италия беше във възход.

Асирийците го видяха като равен на рекорда, поставен от Испания от 2007-09 г., Бразилия не само спечели 36 мача между 1993-96 г., но Ilive успокои публиката с истинска атака от половин България.

Атаката през второто полувреме се очакваше от европейските шампиони, но не се получи. Те имаха общо 27 изстрела, но не можаха да създадат тази убийствена възможност, тъй като публиката копаеше за добре спечелена точка.

READ  За първи път: Български бейзболист с професионален договор в САЩ - Novinite.com

Италия се изправя срещу Швейцария в Базел в неделя, докато България приема Литва.

„Дойдохме тук, първият мач след европейското първенство, искате да го спечелите, но не мога да кажа нищо лошо за представянето, то трябва да е по -медицинско преди целта“, каза Манчини.

„Искахме да достигнем 35 с победа, но най -важното в момента е да възстановим силите си за неделя, която в момента е важен мач.“