Индонезия спечели златото на провеждащото се в България първенство по таекуондо

Джакарта (Антара) – Индонезийският национален отбор по таекуондо спечели златния медал на 2023 Bulgaria Open, който се проведе в София, България на 3-5 март 2023 г.

Отборът на Индонезийския национален център за обучение по таекуондо (Belatnas), състоящ се от двама треньори и шестима състезатели, участва в състезанието, каза мениджърът на отбора Лаурас Фитриана Новианти Сумарна.

„Това се прави като усилие за SEA Games Cambodia и за събиране на точки за Олимпийските игри в Париж“, каза той на ANTARA чрез незабавно съобщение във вторник.

Около 1500 спортисти от 29 държави участваха в G2 ниво International Open. Първенството включваше категориите кадети, юноши и старша възраст.

В състезанието при жените до 46 килограма Ни Катек Хени Бригасих спечели златния медал.

По време на финала тя победи израелката с 2-0. Финалният двубой беше много бърз и агресивен, с разнообразни ритници, нанасяни в тялото и главата на съперника.

От трите кръга на състезанието Бригазих спечели първия и втория кръг съответно с 13:9 и 11:6. С две победи той успя да спечели златния медал.

Други индонезийски атлети, които се състезават в България, са Мегавати Тамести (U 53 кг), Силвана Ламанда (U 63 кг), Торик Мухамад (U 63 кг) и Осандо Науфал (U 80 кг).

Според индонезийския треньор по таекуондо Ким Сеунг Ир спортистите са действали по-свободно и качеството на представянето им се е подобрило.

„За младите таекуондисти е ценен опит да преценят качеството на своите техники, физическо състояние и психическа подготовка“, каза той, цитиран от централния уебсайт на KONI във вторник.

Президентът на Националния спортен съвет на Централна Индонезия (CONI) Марчиано Норман похвали постижението на Бригачи.

READ  България има ново правителство, след като бивши съперници влязоха в неспокоен съюз

„Надявам се, че като работя по-усърдно, ще има още едно постижение в допълнение към насърчаването на други индонезийски спортисти да го постигнат“, отбеляза той.

Президентът на борда на директорите на индонезийското таекуондо (PPTI) HM Tamrin Marsuki също приветства победата на Prakashi.

„Резултатът на България служи като мотивация за постигане на по-добър резултат на SEA Games Cambodia“, отбеляза той.

Говорейки за резултатите от теста в България, директорът на PBTI за насочване на представянето (Binpres) Фахми Фахрези очаква турнирът да бъде важен учебен опит за националния отбор.

Свързани новини: PBTI изследва нови кадетски спортисти чрез шампионата по таекуондо
Свързани новини: Индонезия спечели златото на Световното първенство по таекуондо

Преведено от: Arindra Media, Fathli Ruhman
Автор: Шри Харяти