Изскочете в районите на Уимбълдън, „Не ме е страх“ да се изправя срещу Алкараз

Crowd-pleaser: Реакцията на датчанина Холгер Рон играе срещу българина Григор Димитров (Себастиан Бозон)

Холгер Рон стана първият датски играч от 65 години, достигнал четвъртфиналите на Уимбълдън и настоя, че „не се страхува“ да се изправи срещу никого, дори и срещу номер едно в света и близък приятел Карлос Алкараз.

Световният номер шест Рон се върна след сет и пробив, за да победи Григор Димитров с 3-6, 7-6 (8/6), 7-6 (7/4), 6-3.

Той ще се изправи срещу Алкараз на четвъртфиналите, след като победи първия поставен Матео Беретини, подгласник на турнира през 2021 г., в техния мач от четвъртия кръг.

„Не се страхувам“, каза Руун, който беше подкрепен на първия съд от датския престолонаследник Фредерик.

Рон е само на седем дни от Алкараз и те са приятели от ранните си дни.

Когато бяха на дванадесет години, те играха на двойки и стигнаха до полуфиналите на състезанието за момчета.

Рон каза: „Мисля, че е същото, сега е много по-добре. Мисля, че тогава беше Карлос, сега все още е Карлос.“

„Същото е, той се подобри много, много бързо.“

Рон се надява, че един ден отново ще могат да играят на двойки, дори ако си пречат.

„Когато играч на сингъл играе на двойки, той сам иска да покрие корта. Ние се опитахме и направихме това малко, което е забавно.

„Отново беше добре, защото е невероятно.“

Като професионалисти в ATP Tour, те са се срещали само два пъти.

Алкараз поведе във финалите на Next Generation през 2021 г., преди датчанинът да вземе реванш на миналогодишния Мастърс в Париж, когато съперникът му се оттегли от четвъртфиналите поради контузия.

READ  Шампионатът на Уимбълдън днес 2 прогнози за мъже, включително де минор срещу копегани

„Спомням си, че видях Холгер за първи път, когато бяхме на 12 години“, каза Алкарас, шампионът на US Open.

„Така че наистина съм развълнуван от този мач.

Рон, който вече достигна два пъти четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция, беше само на две точки от поражението в предишния кръг, преди да победи Алехандро Давидович Фокина в пет сета.

Димитров, българският 24-и поставен и полуфиналист през 2014 г., взе първия сет, след като направи мастър пробив в осмата игра в понеделник.

Ветеранът поведе в началото на втория сет, който 20-годишният Рон си върна в осмия гейм.

изравни мача в тайбрек.

След като осигури третия сет, също в тайбрек, Рон проби с 4–2 при четвъртата от две поредни грешки на Димитров.

Рон завърши мача, като стана първият датчанин след Кърт Нилсен през 1958 г., достигнал четвъртфинал, когато Димитров направи изтощителен бекхенд.

„Грегър е невероятен играч, той ме тласна до краен предел“, каза Рон след представяне, което отбеляза 11 аса и 46 общи уинъра.

„Беше луда, трудна и дълга игра. Но винаги се боря до края.

„Продължавах да си повтарям, че Уимбълдън се случва само веднъж годишно и че трябва да се боря за всякакъв шанс да спечеля.“