Григор Димитров победи Давид Гофен в United Cup |  ATP Тур

Григор Димитров победи Давид Гофен в United Cup | ATP Тур

Григор Димитров уловен Дейвид Гофен Наопаки Обединена купа Сблъсъкът в събота на RAC Arena в Пърт. Той беше капитан на България до решаваща победа с 6-4, 7-5, за да завърши наравно мача на страната си с Белгия в група А с 1-1.

Димитров запази спокойствие, след като Гофен изигра три поредни игри, за да погаси ранната преднина на българина от 4-1 в първия сет, преди да прекъсне сета за втори път в 10-ия гейм.

След като двойката си размениха брейкове в началните две игри от втория сет, ключовите моменти от едночасовата и 42-минутна среща настъпиха в третата игра. Димитров се зарови дълбоко в лицето на някои резки ретури на Кофин, за да отблъсне шест точки за пробив и да задържи подаването, оставяйки белгийския шесткратен титляр от ATP Tour разочарован.

Както и в първия сет, Димитров направи късен ход, за да вземе втория сет и съответно мача. Той се възползва от някои от разхлабените удари на Гофен, за да направи пробив 7-5 и да подпечата победата.

Победата увеличи рекорда на бившия номер 3 в света Димитров на ATP директен двубой срещу Гофен до 9-2. Това беше първата среща на двойката на тур ниво от 2020 г., когато Гофен победи българина в три сета в друго групово събитие. ATP купа.

Димитров беше доволен от това, че отборът му премина през линията и влезе в групата във втория мач от група А Обединена купаОсобено след като се доближи толкова близо до световния №4 Стефанос Циципас В първия си мач на сингъл в Пърт в четвъртък.

READ  Продажбите на Pepco в България ще нараснат с 85% през 2021 г

„Щастлив съм, че успях да запазя позицията си“, каза Димитров в интервюто си на корта. Щастлив съм, че играх на добра позиция.

Алисон ван Уйтванк ритна Белгия по-рано Обединена купа Тя победи българката Изабелла Шиникова с 6-1, 3-6, 6-2 за час и 43 минути.

Ван Уйтванк, петкратна титла на Hologic WTA Tour, влезе като фаворит срещу номер 381 в ранглистата Шиникова и достигна тази точка през първия половин час. Тя спечели 8 от първите 10 игри, преди Шиникова да направи двойна грешка два пъти, за да стигне до пробив във втория сет с 2-1.

Но Шиникова, която показа малко следи от контузия на крака, която получи по време на загубата си в три сета от гъркинята Деспина Бабамичаел в първия ден, отвърна със стил. 31-годишният играч добави разнообразие към играта си, добавяйки фини чипове и дропшотове към агресивната си тактика, за да обърне втория сет.

Броят на грешките на Ван Уйтванк се увеличи от шест на 20, докато той се бореше да се приспособи. Успявайки уинъри и на двете крила с истинска проницателност, Шиникова изравни мача в пет от следващите шест игри и се прицели за шеста победа в топ 100 в кариерата си.

Началото на третия сет видя първокласен тенис и от двете състезателки, като Ван Уйтванк намери точен лоб уинър от пръстите си в първия гейм, а Шиникова гони нагоре-надолу по корта, преди да намери пас във втория. 72-ата в ранглистата Ван Уйтванк отново потвърди доминацията си в шестата игра, като направи успешен дропшот и се възползва от две двойни грешки на Шиникова, за да направи пробив с 4-2.

READ  По-добре от България, но не и като Куба: Как Америка стана толкова лошо място за живеене? | Арва Махдави

Беше решаващо. Ван Уйтванк, сега отново на сервис, подпечата победата при първия път на запитване, удряйки форхенд по линията на форхенд на мачбол за 31-ия уинър за деня.