Германия 8-0 България: Обобщение на мача

Германия вече се класира за Мондиал 2023 Победа с 3-0 срещу Турция уикенда, но все пак трябваше да гледа последния мач от груповата фаза на квалификациите за Световното първенство на УЕФА срещу България. Това беше силно ротирана страна и различна формация за Мартина Вос-Декленбург – номинално 3-1-4-2 със Сара Таприц (Олимпийски Лион) в основата на халфовата линия. Байерн МюнхенЛий Шулър води себе си в партньорство с нападатели. Отне известно време, за да потеглят, но след като потеглиха, германският влак беше неудържим – и те претърколиха България с 8:0.

Това беше страхотна възможност за различни играчи, които обикновено не са в играчите XI, да блеснат. Вратарят Алмут Шулт и защитниците Яна Фелдкамп и Сьок Нускен не се появиха на наскоро завършилото Европейско първенство за жени това лято, докато крилата Джул Бранд, Сидни Ломан и Табе Васмут бяха предимно опции за пейка на еврото. .

Първата половина

Подобно на Турция, България играе упорита игра в защита, но й е трудно да отвори атаката на Германия. Те не стигнаха до топката, но имаха своите шансове при контра – спечелиха корнер след страхотен пробив и дълга топка в 22-ата минута. Въпреки това, в по-голямата си част, дори когато България излезе на преден крак, им липсваше качеството да нанизват пасове и да наказват погледите на Германия.

Комбинирайки схемата 5-4-1 на Турция, мъжкият и женският отбор представиха предизвикателства, познати на феновете на Байер и Германия. Отлично центриране в 27-ата минута не успя да намери Лия Шулер на открита задна греда, а ударът с глава на Лаура Фрайконг от упор прелетя над напречната греда секунди по-късно. В 29-ата Германия продължи да натиска с хвърлена топка към Шуелер от свободен удар, но топката на вратаря отново беше над гредата. Решенията за автобуса, независимо дали са съсредоточени около изящно взаимодействие или използване на ширината на полето, бяха трудни за намиране.

READ  Българските граждани рискуват да загубят подкрепата си за ЕС Шенген – EURACTIV.com

Най-накрая Германия проби през 35-ата чрез Шулер – и това също беше малко случайност. Брилянтен пас с едно докосване изведе Васмут в линията, а центрирането му намери Шулер – чийто удар беше изчистен от линията! Но някак в объркването то се върна при нея и при втория си опит тя го зарови в празна мрежа.

Доминацията на Германия в притежанието често тласкаше задната линия към последната третина. Нускен е играл като десен бек – дори десен халф? – В крайна сметка числата отвориха вратата за Германия. Лий Шулер получи хлабав пас зад защитната линия на България, който отчаяно извади вратаря и вкара пряк свободен удар, за да направи 2-0 в 44′. По-малко от минута по-късно, центриране от дълбочина намери Шулер непокрит в наказателното поле и неговият крив удар с глава се върна в мрежата над вратаря. Така че шлюзовете са добре и наистина отворени и наполовина готови.

Втора половина

Както се оказа точката, Германия излезе след почивката, за да приключи нещата. Скоро го направиха. Шулер оформи своя хеттрик в 52′ с ловък крак в предни позиции, а миг по-късно Ломан стреля в опразнената врата след удар на вратаря. Фрайганг добави своята втора и шеста за Германия десет минути преди края, когато центриране на Сара Таприц падна в краката й – в този момент няколко германски играчи бяха повече или по-малко незабелязани пред вратата.

Александра Поп записа 6-0 след Шулер. Еврогерой на Германия Вземете по-малко от половин час и се опитайте да се забавлявате с отбелязването на точки.

Свеня Хут също влезе като резерва и след това реализира шанс от дузпа, за да направи 7-0. Фрайконг отбеляза своя хеттрик и воле от близка дистанция, за да направи 8-0 в последните минути на нормалното време.

READ  Федерация петък: България - Европейски съюз по джудо

Поп имаше последен шанс през 90-те, но центрирането беше твърде много за нея и ударът й с глава успя да види само далеч от целта. 8-0, Официалните лица донесоха невероятна победа в мач между първото и последното място в квалификационната група. шест Минути допълнително време – нищо забележително не се случва.

Дама на мача

Естествено, ние го даваме на героя на хеттрика Леа Шулър – тя най-накрая започна да отбелязва голове и не можа да го спре. Шулер не получи много шанс да демонстрира уменията си на ЕВРО, но беше водещият голмайстор във Фраунхофер-Бундеслигата за ФК Байерн.

След като международната пауза приключи, възстановяването на Шулер от Covid и връщането му към голмайсторска форма не може да бъде по-навременно за неговия клуб – в допълнение към началото на играта в Бундеслигата следващата седмица. Шампионска лига Плейофи за класиране в груповата фаза.

Не се очакваше България да бъде много конкурентна, но това беше качествено представяне за отбора на Мартина Вос-Декленбург и страхотна практика в мача.