Българинът Григор Димитров разстрои Александър Зверев, за да се срещне с Яник Синър на финала в Маями.

Маями: Григор Димитров от България празнува победата си над Александър Зверев от Германия по време на полуфиналния мач на сингъл при мъжете на Маями Оупън в Хард Рок в петък.

Българинът Григор Димитров победи Александър Зверев с 6-4, 6-7(4), 6-4 във вълнуващ мач в петък, за да стигне до финала на Маями Оупън, където ще се изправи срещу световния номер три Яник Синър.

Димитров, 11-ият поставен, използва форхенда си през целия мач и направи три непредизвикани грешки, за да вземе първия сет.

Въпреки това четвъртият поставен Зверев си върна част от контрола в напрегнат втори сет, сервирайки прецизно, за да лиши Димитров от всякакъв шанс за пробив, преди да спечели тайбрека и да изравни мача.

Димитров увеличи своя брой уинъри до 44 в решаващия мач, когато спаси точка за пробив и след това поведе с 4-3, за да подпечата мача с увереност за първата си победа над Зверев от 2014 г. насам.

„Беше като кучешка битка в двата края, наистина се гонехме“, каза Димитров, чиято победа ще го накара да се върне в топ 10 за първи път от 2018 г.

„Той повиши играта си във втория сет и имаше шанс в третия сет, но аз сервирах добре.“

На финала в неделя Димитров ще се изправи срещу Синър, който стигна до финала за втора поредна година, след като победи шампиона от Маями Оупън Даниил Медведев с 6-1, 6-2.

Когато Медведев победи Синър, за да спечели титлата в Маями преди 12 месеца, той увеличи рекорда си срещу италианеца до 6-0.

Но оттогава вторият поставен се радваше на надмощие, тъй като нанесе нокаутиращия удар в пет последователни мача, включително петсетов трилър във финала на Australian Open по-рано тази година.

READ  Heidelberg Materials стартира нов пилотен проект за улавяне на CO2 в България

На стадион Хард Рок Синър направи клинично представяне, за да сложи край на предизвикателството на Медведев за 69 минути.

„Чувствах се добре на корта днес, обикновено колкото повече играеш в мача, толкова по-комфортно се чувстваш и съм наистина доволен от днешното представяне“, каза Синър, след като достигна финала в Маями за трети път в последните четири години.

„Не мисля, че Даниел се чувстваше много добре днес, направи много грешки, които обикновено не прави.

„За мен това е важен мач, мога ли да го направя добре, ако не, имам още един страхотен шанс.“

Синър, който загуби на полуфиналите от Карлос Алгараз в Индиън Уелс преди две седмици, стана първият играч, достигнал три финала този сезон.

Италианецът постави Медведев под натиск от пистолета и имаше три шанса за пробив в началния сервис на руснака

Третият поставен руснак най-накрая удържа подаването си при 5-1, но Синър забави неизбежното, тъй като взе висококачествен начален сет, без да направи непредизвикана грешка.

Объркан и лишен от идеи, Медведев не можеше да направи нищо, докато държеше крака си здраво на газта, докато световният номер четири гледаше през мрежата със замаян поглед, за да отвори втория сет. агенции

Прочетете също: New Star Club, Bud печелят Guwahati Premier League Cricket