Апоел Беершеба държи Левски София

Йерусалим – Израелският Апоел Беершеба изравни 0-0 у дома срещу българския Левски София в третия квалификационен кръг на Лигата на УЕФА.

Пред 9000 зрители на стадион „Тото Търнър“ в Беершеба Левски изпусна да поведе на два пъти на косъм през първото полувреме в четвъртък вечер. Вратарят Офир Марсиано парира удара на бразилеца Рикардиньо в 30-ата минута, а десет минути по-късно бразилецът Уилтън пропусна наглед сигурен гол.

Марчиано отново показа вратарското си майсторство в 54-ата минута, спасявайки удар с глава от преди Бразилец Роналдо, съобщава Синхуа. Късните удари на българския национал на Беершеба Йоан Стоянов и Амир Жана бяха брилянтно преодолени от вратаря на Левски Пламен Андреев.

Реваншът е на 17 август в София. Отборът с по-добър общ резултат ще се изправи срещу Айнтрахт Франкфурт в плейофите, състезавайки се в два мача.

В други мачове казахстанският Тобол победи израелския Дири с 1-0 и Струга Северна Македония с 3-1, азербайджанският Сабах победи сръбския Партизан с 2-0, докато румънският Чепси Сванто Джорджи изравни 1-1 с казахстанския Актобе. Иън

Прочетете също: Jyoti Chouhan подновява договора си с WFC Dinamo Zagreb