Шейн Дъфи беше облекчен, за да коригира грешката в републиканския баланс в България

Шейн Дъфи благодари на Роби Брейди, че му даде възможността да се възстанови след късна атака на Република Ирландия, за да грабне равенството на Лигата на нациите в България.

28-годишният защитник, който завърши трансфер под наем от Брайтън в Селтик по-рано тази седмица, допусна грешката, когато българите поведоха в 56-ата минута чрез Божитар Гроув на стадион „Васил Левски“ в София в четвъртък вечерта.

Въпреки това, в третата минута на спирането той компенсира предишната си грешка с глава от заместващия корнер на Брейди – четвъртият му международен гол – и първият мач на Стивън Кени като мениджър завърши 1-1.

„Ако доставката е правилна, харесвам всеки мач. Имах някакви шансове. Когато Роби дойде, знаех, че ще получа шанс от него. Той получи вълшебна пръчка на левия си крак.

„Той знае къде искам да бъда. Заби го в главата ми и го вкара вътре.“

В България имаше положителни и отрицателни моменти, тъй като новият отбор на Кени – 19-годишният нападател на Норич Адам Ида беше помолен да води трима в старшия си международен дебют – няколко дни по-късно на тренировъчния терен, опитвайки се да внедри философията на новия мениджър.

Сега след пет опита Ирландия не спечели мач от Лигата на нациите, но Финландия, която загуби с 1: 0 от Уелс, ще има още един шанс, когато пътува за Дъблин в неделя.

Коментирайки мач, който стартира за първи път на 30 юни, Дъфи каза: „Нямахме много игри, стигнахме направо до международна игра, така че беше трудно за някои момчета. Лично аз отдавна не съм играл, така че беше трудно.

READ  Jet2 предлага 1p семейни ваканции в Гърция, Канарските острови и България

„Трябва да продължим, да се възстановяваме и да се опитваме да вземем три точки в неделя.“

О’Дуа, който беше разочарован, че не издърпа Енда Стивънс през първото полувреме, каза: „Това исках да направя, исках да го върна не само на него, но и на всички ирландски фенове у дома.

„Всички ние осъзнаваме колко много значи тази фланелка за нас и какво означава за тези, които се връщат у дома.

„Тогава просто го забелязахме. Кредит за България, те бяха добре пробити, формата им беше трудна за разбиване, тези игри никога не бяха лесни.

„Но имаше много положителни моменти. Можехме да бъдем малко повече лекар и в двете кутии – имах един от торбата на Енда.

„Но ако успеете да постигнете добро представяне в неделя и три точки, ще получите четири точки от два мача.“