Хеклер Наоми Осака плаче на мач в Индиън Уелс

Една жена в тълпата на BNP Paribas Open изкрещя: „Наоми, ти, нахална!“ В Наоми Осака след първия мач от нейния мач в събота вечер. Отстраняването доведе до сълзи, четирикратния шампион от Големия шлем, на главния корт в тенис градината в Индиън Уелс.

Коментатори на Tennis Channel казаха, че феновете около жената са викали жената да бъде изведена, но съдията каза, че жената не може да бъде идентифицирана и мачът е подновен.

В пауза от играта, след втория мач, японската тенис звезда поиска от рефера микрофон, за да се обърне към публиката.

„Мога ли да взема назаем вашия микрофон?“ Осака попита съдийския стол.

„какво искаш да кажеш?“ Отговор на присъдата.

Осака отговори: „Просто искам да кажа нещо“. „Няма да проклинам. Не проклинам. Просто тежи на сърцето ми.“

Съдията говори с нейния ръководител, който в крайна сметка отказва искането, казвайки на Осака, че играч, който държи микрофона в средата на мача, е безпрецедентен. По-голямата част от разговора беше нечуван, но видеоповторението на разговора ясно улавя модератора, който казва: „Ако се случи отново, ще го намерим“.

Японката Наоми Осака стреля срещу рускинята Вероника Кудретова по време на втория кръг на BNP Paribas Open в тенис парка в Индиън Уелс в Индиън Уелс, Калифорния, събота, 12 март 2022 г.

Повече ▼:BNP Paribas Open: Лейла Фернандес спаси четири мачбола, за да победи Аманда Анисимова в неудобен финал

Наказанието разтърси Осака, която бързо изостава на два пъти и загуби първия сет с 6:0 от рускинята Вероника Кодерметова. Осака, която е родена в Япония, но израснала в Съединените щати, отвърна на удара във втория сет, преди да загуби от Кудерметова с 6-0, 6-4.

След мача Осака поиска да говори с публиката, което обикновено не се случва, когато играч загуби мача.

READ  17 кандидати за офанзивен координатор, които Eagles трябва да обмислят през 2024 г. - NBC Sports Philadelphia

„Честно казано, преди съм била тормозена“, каза Осака, докато се задавяше. „Това наистина не ме притесняваше. Но тук ме дразнеше, като гледах видео на Венера и Серина (Уилямс), които са тормозени тук, и ако никога не сте го виждали, трябва да го гледате. Знам защо, но току-що ми влезе в главата и беше върнато много.“

Японката Наоми Осака се обръща към феновете, че е била тормозена по време на мача си срещу рускинята Вероника Кудретова по време на втория кръг на BNP Paribas Open в тенис градината в Индиън Уелс в Индиън Уелс, Калифорния, събота, 12 март 2022 г.

24-годишната Осака имаше предвид грозна, макар и кратка част от историята на шампионата в Индиън Уелс, когато феновете освиркват Серена Уилямс, когато тя спечели турнира през 2001 г. Двете сестри трябваше да играят помежду си на полуфиналите, които година, но Винъс се оттегли от контузията точно преди мача, което разстрои някои фенове, които не смятаха, че контузията е легитимна.