С победата в България Италия удължава перфектната квалификационна серия

София, България (АП) – 10 победи в 10 мача от квалификациите за Европейско първенство и вече две калитки в квалификациите за Световната купа.

Италия очевидно направи завръщане, тъй като не успя да се класира за Мондиал 2018.

Асури спечели с 2: 0 в България в неделя с голове на Андреа Пелоти и Мануел Локатели след победа над Северна Ирландия три дни по-рано.

Асури, който се класира за последните четири от Лигата на нациите, увеличи общия им брой до 24 мача без загуба.

Италия оглави група С пред Швейцария по голова разлика.

Швейцария победи Литва с 1: 0 с началния гол на крилото на Ливърпул Шердон Шакири.

Началото на мача Швейцария-Литва беше отложено, тъй като една от целите не беше регулаторният размер.

Пелоти получи дузпа за първото полувреме, след като изглеждаше лек фаул от Даниел Тимо след хвърляне на Лоренцо Инсане.

Въпреки че вратарят имаше дробовете в дясната посока, Бламен експлодира точният удар от лявата страна, извън обсега на асансьора.

Пелоти е тестван положително за корона вирус в същия ден, когато дъщеря му Витория се роди през февруари.

Той отпразнува гола, като направи „V“ с пръсти за името на дъщеря си.

„Тържеството беше за дъщеря ми“, каза Пелоти. – Не съм я виждал от две седмици.

През второто полувреме Италия се противопостави на поредната дузпа – тежка – но съдията сигнализира играта да се играе въпреки контакта с Пелоти.

След това Пелоти уцели гредата, след като удари вратаря и се завърна в бара.

След добре обслужен отборен ход, започнал с подаване отзад на Марко Верати, Локадели се изви в изстрел като заместител във второто полувреме. Това беше първият гол на националния отбор на 23-годишния Локатели.

READ  Центърът за изследване на демокрацията казва, че административни пропуски спъват българската вятърна енергия

След три равенства и поражения, петият опит бележи първата победа на Италия в България.

„Всички мачове са много трудни, особено когато играете отбори като България и имате всички, които стоят зад топката и разчитат на контраатаки“, каза треньорът на Италия Роберто Манчини.